Sari la conținut

prima tranta cu motoru' !


crz-one
 Share

Postări Recomandate

Ehh iata ca mi s-a intamplat si mie .. pe la ora 23.10 plimbandu-ma cu motorul pe o pista de cart din ce in ce mai repede totul e OK ... asta pana inversez sensul ... in primul tur parcurs invers trag gazul ca doar stiu ce-si-cum toate bune si frumoase pana cand la lumina farului imi apare in fata un zid de beton inalt de vre-o 40 cm. asta era la sf. unei linii drepte iar pe curba respectiva se afla si nisip si asfalt de proasta calitate (era un fel de 90 grade la unchi drept !!!); dau sa franez vad eu ca viteza. e cam mare .. fortez franarea .. cauciucul fata (cam uzat )aluneca pe asfalt, franez si pe spate mai puternic dar degeaba continuam sa ma aproprii cu viteza de zidul respectiv cand dintr-o data imi aluneca roata fata spre stanga iar eu plonjez pe dreapta avand astfel primul contac cu asfaltul. Ma oprisem la doar 10 cm de centura de beton. Daca era macar viraj .. o scoteam intreeeagaa.

 

Ma ridic repede incercand sa raman cat mai calm si sa vad unde si cat de tare m-am lovit; din fericire m-am ales doar cu 1-2 zfarieturi in palma si cu hainele cam prafuite. Nu trec 5 secunde si ma trezesc langa mine cu 2 domnisoare cam speriate. ma ajuta sa pun motoru pe "picior" si sa culeg bateria si restul mizilicurilor care s-au imprastiat pe jos (toate astea la lumina telefonului)

 

Stricaciuni: semnalizarea drapta-fata ... bordul(kilometrajul), maneta frana, mansonul,mici zgarieturi pe toba! Astea le-am vazut acum ... pe timp de noapte la lumina neoanelor de pe strada, sper sa nu mai fie si altce-va !!

 

Fratilor de aici incepe partea fumoasa ... in timp ce faceam prezentarile au inceput sa se tot invarta roata dupa motor .. sa vada ce si cum ..de care e .. etc .. pan'la urma le-am dus cu motoru pe fiecare.In curbe vazand ca dau sa ma inclin au inceput sa tipe ... sa danseze in sa .. doamne imi sasaiau timpanele ..dupa ce am oprit si au stat vre-o 2 min mi-au zis ca a fost super-marfa si m-au rugat sa le mai duc 1 turra !!!! :D

 

Nu m-au lasat pana nu le-am dat nr de tel. ca sa ne mai intalnim si sa le mai duc cu motoru' ! ...cel putin asta era motivul :D

 

multumesc lui Dumnezeu ca am scapat doar cu atat !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... eu preferam sa nu trantesc motoru', ca daca vroiam sa ma bag "in seama" ma bagam oricum! Daca asa a fost sa fie ce sa-i faci ?! ata-ete

 

Cine stie poate ca le-am introdus in subconstien microbul celor "2 wheelszz" si peste ceva timp vom fi camarazi de drum ..asta ramane de vazut !

Azi am fost dinou cu motorul pe circuitul de cart si am studiat atent locul cu pricina .. deacum inainte sper sa nu mai am probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ufffff la naiba cu toate cazaturile,bine ca esti intreg....ma da alea dupa ce te-au vazut pe jos vor sa se mai dea cu tine?!?!?! :D :P :) cre ca erau alea doua kami si cu kaze :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...