Jump to content

schimbare gume si echilibrare

cristialex
 Share

Recommended Posts

Parca era prin Radauti un atelier unde se pot schimba gume moto si echilibra roti de R1100 GS?

daca stiti ceva dati va rog un contact ceva....

salut!

poate ai rezolvat deja problema, dar abia am intrat in tara.

de schimbat gumele, cred ca poti rezolva la orice vulcanizare.

de echilibrat e mai delicat. ai roti spitate sau din aliaj?

inca nu am rezolvat, trebuie sa fac sapt viitoare cam 1500 km si le schimb dupa aia. am de gand sa plec la drum lung pe 15 Iulie si vreau sa am gume noi inainte de a pleca. de schimbat nu se pune problema asa de mare, le schimb si eu, cu echilibratul e problema. rotile sunt spitate. tineam minte de cineva din Radauti care zicea mai demult ca pot echilibra roti moto dar ...

inca nu am rezolvat, trebuie sa fac sapt viitoare cam 1500 km si le schimb dupa aia. am de gand sa plec la drum lung pe 15 Iulie si vreau sa am gume noi inainte de a pleca. de schimbat nu se pune problema asa de mare, le schimb si eu, cu echilibratul e problema. rotile sunt spitate. tineam minte de cineva din Radauti care zicea mai demult ca pot echilibra roti moto dar ...

daca-s spitate, e trist sa stii. nu stiu pe nimeni in tara sa echilibreze. era cineva prin bucuresti care ar fi incercat, dar nimic concret.

a fost o discutie mai lunga la un moment dat pe topicul poseorilor de bmw referitor la subiectul asta, dar fara o finalitate.

cat de descentrate sunt? ai probleme cu ea? sau vrei preventiv?

de unde esti? lasa-mi un mesaj cu numaru tau de tel, poate ne vedem la un suc intr-o zi, sa mai vorbim.

Edited by gabyshor

nu e vorba de centrat din spite, asta stiu ca e aproape imposibil de centrat in RO, eu caut echilibrare cu plumbi.din spite au bataia admisa, nu mai tin minte dar am masurat acum un an si era ca la carte.

• 2 years later...

Salut, re-aduc problema asta mai veche in discutie. Imi puteti spune care-i cea mai apropiata zona de Suceava unde se pot echilibra rotile pentru moto ? Trebuie sa-mi schimb cauciucurile si as vrea sa echilibrez rotile cu ocazia asta.

Guest ala cu F-ul

Poţi încerca la mecanicul de la bulletsquadron (Vasile). Iar cu schimbul de cauciucuri rezolvi cu baieţii de la radburd (podul vladichii). Bafta!

Edit: La băieţii de la DYMAR ai încercat?

Guest ala cu F-ul

Da şi da! Pentru cauciucuri sh poţi încerca la cei de la radburg din Milişăuţi. Preţurile sunt doar de 100 ron buc, iar calitatea lor este acceptabilă. Bafta!

• 6 years later...