Sari la conținut

Excursie Transalpina cu cortul


knox
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

Am sa ma duc in weekendul urmator cu prietena pe transalpina pt prima oara si cum demult mi-am dorit am sa ne cazam la cort.

Plecarea de sambata de dimineata din bucuresti, campat cortul sambata seara undeva pe transalpina cu un mic gratarel la foc de tabara la cina iar duminica intoarcerea pe un alt drum decat cel pe care am venit.

 

Eu voi merge lejer in limita drumului, am o moto de strada dar ma pot abate cativa km de la sosea pt campare.

Daca mai sunt doritori astept cu mare placere pt ca imi place si mersul in grup.

 

le: exista posibilitatea de prelungire inca o noapte daca e vreme frumoasa, adica plecat spre casa luni la 6 dimineata, la 10 in bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu plec sambata dimineata din bucuresti....

 

te ai gandit unde faci camparea?! io propun lacul Oasa :grinbandit:

Editat de CryAngel27
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si eu tot sambata dimineata, poate plecam impreuna la ce ora te-ai gandit si unde?

Cu camp-ul e ok oriunde atata timp cat nu e langa sosea.. ma gandeam sa dam inainte o tura de recunoastere pe la toate lacurile ca oricum banuiesc ca ajungem devreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ok traseul numa sa oprim in Ramnicu Valcea pe undeva sa luam mancare (conserve si ceva pt gratar).

Gps am montat pe motor un igo8 pe telefon htc .. ne descurcam noi.

Locul ala arata bestial, abia astept! :)

 

 

 

 

Plimbarea a fost super! Am cam tremurat un pic noaptea dar a meritat. Drumul pana in sebes a fost de vis.. Companie super ok, am sa mai revin cu placere.

 

 

Editat de knox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare nenea koks in sfarsit o iesire ca lumea nu numai fuga cu motoru la cort un gratar natura viata frumoasa bravo

Sarumana.. adevarul e ca privesti altfel lumea sub un brad, la foc de tabara savurand o conserva de fasole.. exact pe gustul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@CryAngel27...si uite ca am si calatorit una impreuna de la Vidraru pana la Curtea de Arges, mi-a parut bine sa te cunosc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rock: ohhh yeahhhh. Zzzzuper! mai baga alte poze si filmulete :laugh:

Nu am filmat mare lucru :P

http://www.youtube.com/watch?v=TtbHG_-uKmw

 

 

 

salutare stiu un loc si mai tare plaiul foi langa zarnesti e de poveste o zi doua sunt de poveste cu cortul o zi buna

Si nu ne duci si pe noi sa vedem ca as merge cu mare placere, dar luna viitoare ca luna asta sunt prins cu un botez. :(

Editat de knox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...