Sari la conținut

YAMAHA FZ400 preobleme


Postări Recomandate

Chiar daca s'ar gasi p'aci si FZ400, tot nu ar conta! Repet, fiecare motor are o combinatie unica de cuzineti sau mai bine zis, este extrem de putin probabil sa gasesti doua la fel.

 

Nu ma intelege gresit, putin imi pasa daca motorul ala va functiona, ma preocupa insa pericolul pe care il reprezinta - in astfel de cazuri motorul cedeaza brusc, la solicitari mari. Ori daca asta se intampla intr'o depasire mai stransa...

 

Ride safe!

acum mi-am dat seama ca am pus arborele cu tot cu pistoane, biele deci implicit si cuzinetii lor pentru ca unul din pistoanele originale a fost facut praf si le-am pus pe toate de un fel de la celalt motor.

 

pai cred ca asta e si farmecul motociclismului,sa intri intr-o depasire si sa nu stii daca mai apuci...

nustiu ce legatura are postul tau cu repararea motoarelor de dacie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum mi-am dat seama ca am pus arborele cu tot cu pistoane, biele deci implicit si cuzinetii lor pentru ca unul din pistoanele originale a fost facut praf si le-am pus pe toate de un fel de la celalt motor.

 

E un pic mai bine... dar nu suficient daca cei de palier sunt tot anapoda.

 

In fine, eu am tinut doar sa'ti atrag atentia asupra pericolului pe care il poate reprezenta un motor de motocicleta japoneza (adica cu tolerante foarte mici) reparat dupa ureche. Mai departe e strict treaba ta daca consideri ca merita sa'ti asumi responsabilitatea.

 

 

Ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...