Sari la conținut

Piese Virago 535


dtarba
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Am avut un mic accident cu scenariu clasic.. taximetrist nu s-a asigurat si mi-a iesit in fata :( .

Pagube suferite: ambele telscoape fata irecuperabile + indoit aripa fata.

Acum caut sa cumpar doua telescoape fata pentru Virago 535 din 1992 la un pret rezonabil (nu obligatoriu noi). RCA-ul lui nu-mi acopera 2 telescoape noi.

 

Orice ajutor este apreciat. Si recompensat :hug: . :P

 

Mersi,

Dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauti telescoape intregi sau doar tijele? Ce anume ti s-a distrus?

 

 

In vara am patit-o si eu ( /index.php?showtopic=54983 ).

Mi-e mi s-a strambat doar una dintre tijele telescopului.

Am pus mana pe telefon si am comandat una sh din germania. Intre timp Rudi mi-a rezolvat telescopul (al meu n-a fost irecuperabil) iar comanda din germania sta si asteapta.

Daca se tin de cuvant si vine telescopul nu stiu daca-l voi mai schimba, oricum voi avea una in +.

 

Daca te intereseaza, tinem legatura si ne intelegem (dar eu nu pot sa-ti dau factura).

Daca gasesti altundeva e si mai bine, ca nu stiu cat trebe sa mai astept dupa el.

 

Bafta

 

Dupa asta astept:

post-2094-1161849023_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de accidentul tau si sper ca ti-ai revenit complet. Naspa chestia cu politistul .. ii plin de-astia batuti in cap :hug: . Eu din fericire am scapat cu o vanataie la piciorul drept.

 

Impactul a fost frontal (aripa fata este indoita in spate - s-a lovit de teava de esapament) ... in weekend ma duc la un alt mecanic sa mai aud o parere.

Damage (preturile sunt de la Motoland Cluj):

 

telescoape fata - 500Eur/buc

janta fata indoita - 207Eur/buc

aripa fata indoita

 

Telescoapele sunt indoite in mai multe planuri si probabil ca in interior s-au distrus pentru ca acum pot sa le

apas pana in capat foarte usor cu mana.

Oricum din cate am inteles in timp din cauza microfisurilor o sa trebuiasca sa le schimb in curand.

 

Preturile sunt uriase aici si asigurarile nu o sa imi despagubeasca atata asa ca sunt interesat sa aduc din afara piesele.

Inca nu stiu prin ce modalitate o sa ma despagubeasca asigurarea lui dar cred ca o sa am nevoie de factura. Ma intereseaza in schimb de unde ai comandat si la ce pret e un telescop.

 

Motoru inca merge rezonabil asa ca profit de el cat mai este vreme :( . O sa-l bag in reparatii cand vine frigul.

 

Dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...