Sari la conținut

Va Intreb Doar D-le Inspec., Nu Trebe Sa-mi Raspundeti


Avent
 Share

Postări Recomandate

"Draga" dl. insp. T(z)oca C. de la Politia Rutiera Oradea.

 

In realitate mi-ati dat sah-mat si n-am nimic de comentat, totusi permiteti-mi sa va intreb macar in realitatea virtuala o chestie pe care n-o inteleg:

Conform procesului verbal pe care l-ati complectat

 

1. Am suferit rani usoare - la ce anume v-ati referit? sa va reamintesc cateva aspecte din biletul de iesire din spital

  • fractura scafoid carpian drept - imobilizare in aparat gipsat
  • contuzie umar stang - imobilizare in fasa
  • plaga escoriata la nivelul ambelor antebrate
  • plaga escoriata la nivelul piciorului drept - dupa aproape 2 saptamani tot mai schiopatez (si nu pot nici sa port pantofi)

2. Accidentul s-a produs la efectuarea manevrei de viraj la stanga, pe un segment de strada in curba :cheers:

 

Ati fost la fata locului, chiar ati gasit motocicleta in curba??? Nu era cumva cu 3-4 metri inaintea bifurcatiei iar zgarietura din asfalt (+ 4 m) arata ca (,) caderea a avut loc pe un segment de strada drept?

 

3. In procesul verbal nu ati amintit nimic legat de celalalt vehicul.

 

Ati uitat de el? Ati uitat si de relatarea martorei conform careia autoturismul s-a oprit la aprox. 50 m, soferul a coborat din masina si dupa ce a vazut ca ma ridic, pur si simplu a plecat mai departe?

 

4. Nu gasesc nimic la rubrica: De fata a fost / nu a fost martor ocular ......., doar o linie trasa pe diagonala

 

Fratele meu zicea ca in timpul in care eram in salvare unul dintre politisti i-a luat datele doamnei care a vazut accidentul, s-a pierdut hartiuta?

 

 

 

C-am atat.

 

Poate o data ne intalnim la o bere si-mi spuneti si mie cum ati ajuns la concluziile astea, ca zau nu-mi dau seama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urat din partea politistului sa fie atat de ignorant cu toate aspectele astea.

Pe mine nu mai ma mira nimic dupa accidentul pe care l-a avut mama acum 2 ani cu masina si a iesit vinovata cu masina busita in dreapta (pe procesul verbal) cand spatele Opelului (deci nu Dacie, da?) era infundat pana la banchetele din fata... asta e justitia la noi...

 

Imi pare rau pentru accidentul tau si... pentru nervii provocati de incorectitudinea politieneasca. Printre altele sa stii ca poti sa-i faci reclamatie la Parchet pentru ca el e obligat sa completeze niste chestii in procesul ala verbal... Bafta multa si INSANATOSIRE REPEDE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SOC ! Bine macar `ca ai ocazia sa mai relatezi! Cum ziceai ca-l cheama pe porcul ala? Pune-i numele aici,trebuie sa aiba pe cineva cunoscut care sa duca vorba mai departe despre ce fel de ....este!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am intentat un proces si l-am castigat, mi s-a luat carnetul la o tamponare de conserve.

Acum ma pregatesc sa dau in judecata un taximetrist care s-a absolvit de vina cu procesul verbal in mana in care scrie clar ca el se face vinovat de neasigurare la schimbarea directiei de mers, si pe acolo se nimerea sa trec cat se poate de pasnic eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa te faci bine! daca tii la principii, persevereaza, poti obtine dreptate. dar daca cistigul moral (si chiar material, despagubiri) este mult mai mic decit efortul facut pentru a-l obtine... mai bine il lasi in plata altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:burnout: Asa ceva numai la noi se poate intampla :D

Multa sanatate si nu lasa cazul sa se uite. Da-i in judecata, o sa castigi. Bafta!!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...