Sari la conținut

Suzuki GS500F


mariantiu
 Share

Postări Recomandate

Frati posesori de GS-uri,apelez si eu la voi,poate rezolv mai repede problema. Treaba e asa:am lasat motorul vreo 3 zile pe asflat la soare,s-a inmuiat asfaltul si motorul s-a sprijinit de gard,urmarea e ca mi s-a rupt OGLINDA din partea STANGA.Mare dezastru nu-i,dar problema e ca era sa fac de vreo 2-3 ori accident din cauza ca nu ma mai pot asigura asa bine ca-n oglinda,si apoi sa iau un set de oglinzi noi chiar nu am lovelele necesare. In consecinta,daca cineva are de vanzare la un pret rezonabil o oglinda stanga,va rog mult ajutati un confrate.

 

Acum,mai am o problema: daca merg mai multicel cu motoru,in oras,sa zicem,cam 30 min, se incinge excesiv sub rezervor,ceea ce pana acum nu facea si presupun ca nu-i ok. stiti de la ce-ar putea fi? (poate fi ambreiajul,ca si ala patineaza putin!!!) sau e ceva mai grav si ar trebui sa consult un medic???

 

Va multumesc si astept raspunsurile voastre! salutari si asfalt uscat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oglinzi nuavem da cu incinsul cred ca din cauza vremi sa racit si acum ti se pare ca degaja mai multa caldura .verifica uleiul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari.vezi tu,m-am gandit si eu la ulei,dar uleiul e ok,nu pierd,nu mananca. totusi,chiar se incinge sub rezervor si se aude si un zgomot ciudat. nus ce sa zis!!! daca imi puteti recomanda un mecanic dedicat motoarelot Gs sau clasei/categoriei lor raman dator! salutari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...