Sari la conținut

Vrea si EA enduro


yzulyka
 Share

Postări Recomandate

CR 125 se ridica pe o roata cu mine fara probleme(am 108kg si 189cm). E mult prea brutal pentru un incepator ca orice moto in 2T de motocross. Modul in care iti livreaza puterea este problema, greu de stapanit de un incepator. Cauta 4 timpi.

Editat de Taz XL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut :)

 

Cele in 2t merg prea nebuneste ... pot zice mai ales pt ca stiu cum merge yz-ul meu de 250 :laugh: cred ca ar fii bine sa te orientezi pe ceva 4t deoarece e mult mai controlabila si urcarile sunt mult mai usoare ..... la 2t daca ii dai decat un gram mai mult decat trebuie sa dus toata treaba ..... sau ma rog... stiu euu..... ar merge si un 2t dar cu rapoarte schimbate.....pentru a nu fii asa brutala .... in rest yz sau cr sunt super motoare :)

 

 

BAFTA MULTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze.. nu m-am exprimat corect e vorba despre un moto pt EA ( aproximativ 1.75m / 60kg) :)

Un CR125 sau YZ125 e prea `neiertator`?? Nu am avut ocazia sa probez modele asemanatoare si tind sa cred ca aceste modele sunt putin peste puterile unei incepatoare.. ce parere avetzi detinatori /detinatoare??!

 

 

Nu sunt detinatoare nici de CR nici de YZ,dar parerea mea este sa uiti de cross in 2 timpi. De fapt,sa excluzi varianta oricarui cross. Daca scapa mana in gaz este posibil sa nu mai vrea sa auda de motor. Nu am sa ma repet,gasesti cateva pareri personale aici,poate ajuta la ceva.

/index.php?/topic/669004-ce-sa-caut/page__st__10

 

 

Andrea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...