Sari la conținut

Turul Balcanilor pe doua roti


unnamed
 Share

Postări Recomandate

Daaaa...is facute. Ca-n palma :D. Asta e pe langa lacul Skoder attachicon.gifenduro Albania.jpg iar celalalt pe langa lacul Ohrid attachicon.gifFrumoasa Albanie.JPG. Legat de sudul Serbiei, ar fi chiar nedrept sa afirm ca e mai rau ca la noi pe sate. Oameni beti inainte de amiaza, se taie cantitati industriale de frunze la caini, de salubritate se ocupa gunoierii din Napoli...ce zici, suna cunoscut?

 

nebunie :D. noroc ca ati avut motoare de asa ceva, noi ne-am cam chinuit pe acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nebunie :D. noroc ca ati avut motoare de asa ceva, noi ne-am cam chinuit pe acolo

Dumurile ca drumurile, dar tipii de pe ele chiar erau o problema. Se circula ca in India post-54929-0-19553600-1360247383_thumb.jpg

Editat de redippy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumurile ca drumurile, dar tipii de pe ele chiar erau o problema. Se circula ca in India attachicon.gifTrafic albanez.JPG

:lol: da, chestia asta am remarcat-o si noi. am numarat intr-un ciclu de semafor intr-o intersectie din Tirana (putin peste 2 minute), peste 50 de claxoane. fiind primii la semafor (rosu), eram claxonati sa ne dam din drum ca lumea sa treaca pe rosu :laugh:. am inceput sa claxonam si noi in draci ca parca ne integram mai bine asa in peisaj si pentru cateva zeci de minute, e chiar amuzant.

 

ti-am citit topicul, ti-am lasat si un reply acolo :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: da, chestia asta am remarcat-o si noi. am numarat intr-un ciclu de semafor intr-o intersectie din Tirana (putin peste 2 minute), peste 50 de claxoane. fiind primii la semafor (rosu), eram claxonati sa ne dam din drum ca lumea sa treaca pe rosu :laugh:. am inceput sa claxonam si noi in draci ca parca ne integram mai bine asa in peisaj si pentru cateva zeci de minute, e chiar amuzant.

 

ti-am citit topicul, ti-am lasat si un reply acolo :cheers:

:lol: :lol: Crap de ras !!! Exact aceasi chestie am facut-o si eu cu claxonatul. Fara nici o logica, fara nici un motiv....doar asa, ca sa par de-al casei

P.S. - Acelasi lucru e valabil si pentru Istambul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator MosRahao

foarte misto povestioara! pe un traseu asemanator am fost si eu in vara trecuta, am aceleasi impresii proaste despre "ospitalitatea" croata. si aceleasi impresii pozitive despre albanezi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Lasand la o parte drumurile proaste, parca peisajul din Albania mi-a placut cel mai mult. De asemenea oamenii mi-au placut mult, contrar impresiei preconcepute despre mafiotii ce colcaie peste tot si alte dinastea - or fi adevarate dar eu nu m-am lovit de asta ci doar de oameni foarte draguti, in Albania.

 

Apropo de "italianul nebun", langa Tirana am intalnit din campingul de-acolo un turc "si mai nebun", care calatorea cu o Vespa veche prin toata Europa. Cand l-am intalnit, omul venea dintr-o tura dinspre Nordul continentului. E motociclist cu experienta, calatoreste cu motocicleta din tinerete dar in urma unui accident moto nu mai poate incaleca motociclete mari si asa ca isi face omul damblaua, cu Vespa. Personal am mare respect pentru acesti calatori ce ne arata mereu ca se poate si ca nu-i musai sa avem cine stie ce echipament sau o motocicleta sofisticata pentru a ne implini visele. In imagine, turcul de care vorbeam, dl. Hasan Parmaksiz, langa motocicleta cu atas a unuia din camarazii mei in acest drum, Cristi.

 

Bafta sa fie!

post-67793-0-98190900-1363009583_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...