Sari la conținut

Aprilia Pegaso 650 Supermoto


Postări Recomandate

Salut! Am si eu niste nelamuriri si vreu sa cer cateva sfaturi Legate de Aprilia Pegaso 650 1995-1997

 

In primu rand Are motor Rotax la fel ca Bmw F650GS, da sau nu? "stiu ca are motor rotax aprilia, nu stiu daca si bmw are la fel" si daca da sa inteleg ca este destul de bun (Din cate stiu Mihai Barbu a mers 21.000 de mii de kilometri cu un Bmw F650Gs deci e foarte bun motoru Rotax). La alte piese ma gadesc ca sunt aprilia deci sunt bune.

 

Acum stau si ma tot gandesc si vreau o moto pt romania dar nu enduro ca nu ma bag in munti cu ea vreau mai mult sosea dar vreau sa ma distrez si in oras, un Supermoto KTM este foarte scump fata de aprilia pegaso care se gaseste la 1000 euro.

 

Deci Aprilia Pegaso 650 1995-1997 se poate trece pe Supermoto?

Daca da: Cum? de unde trebuie inceput? si ce trebuie sckimbat la ea?

 

Eu ma gandeam : Roti Sm, adaptor pt etrier si o toba arrow sau remus, altceva nu stiu! :(

Poza care am puso e tot ce am gasit pe net!

 

Astept pareri si idei! :wave:

Editat de MassimoWest
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e prea grea pt sm. dar ca sa arate cam ca si un sm pune un 120 17 pe fata si o aripa de sm. si atat. pe spate eu am pus la a mea pe care am avuto o guma de 150. deci spatele ramane acelasi. aripa am facuto tot din aripa ei prinsa sub ghidon.

apropo. era boala mea sa o fac super moto. prietenii stiu. :rolleyes:

Editat de florynn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e prea grea pt sm. dar ca sa arate cam ca si un sm pune un 120 17 pe fata si o aripa de sm. si atat. pe spate eu am pus la a mea pe care am avuto o guma de 150. deci spatele ramane acelasi. aripa am facuto tot din aripa ei prinsa sub ghidon.

apropo. era boala mea sa o fac super moto. prietenii stiu. :rolleyes:

 

 

Daca ala e motoru tau arata super tare!

 

deci ce sa inteleg, e prea grea si prea puturoasa pt sm ? :( nu merita? .. dar eu stiu ca exista KTM 950 sau 990 pe roti de sm si este detul de grea 190kg, bine ca are 110 cp :D .. Oricum imi raman 2 variante ori o fac ca alea de Dakar gen cum arata bmw asta! ori o las asa :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...