Sari la conținut

Bucuresti - Sector 5 - SKR Super-Bikes - Service Moto


Skandal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 580
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut,

 

Eu am ajuns la ei o singura data, pentru un lucru banal dar am primit tot suportul lor, fara a mi se cere ceva la schimb.

Chiar daca a fost vorba despre o piulita de parbriz imbracata in cauciuc, acestia mi-au oferit ceea ce aveam nevoie pentru ca urmatoarea zi sa pot pleca cu motocicleta in concediu, intr-adevar nu este vorba despre o operatiune de service dar atitudinea lor a fost foarte friendly.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Eu am ajuns la ei o singura data, pentru un lucru banal dar am primit tot suportul lor, fara a mi se cere ceva la schimb.

Chiar daca a fost vorba despre o piulita de parbriz imbracata in cauciuc, acestia mi-au oferit ceea ce aveam nevoie pentru ca urmatoarea zi sa pot pleca cu motocicleta in concediu, intr-adevar nu este vorba despre o operatiune de service dar atitudinea lor a fost foarte friendly.

 

:cheers:

multumim frumos pentru aprecieri

» Post actualizat in 04 Mar 2015 10:07

S-ar putea sa vina si Sebi, daca scapa de la scoala.

» Post actualizat in 04 Mar 2015 10:01

Dl. Silviu, esti pe-aici? Te bagi?

ma bag,doar ca am 5 motociclete in lucru si mai devreme de 5:30-6 nu scap nici daca as fi superman.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce va mai mananca sa va bateti cu mine…

» Post actualizat in 04 Mar 2015 10:14

Stiti vorba aia… cand imbatraneste leul, isi bat joc magarii de el… eeei, aflati voi juniorilor, ca inca leul mai poate…

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia ce am venit de la o tura prin oras si am avut surprize (era de asteptat)

Mi-a facut o figura la schimbator (a schimbat foarte foarte greu doua viteze dupa care si-a revenit)

Verica cursa moarta a manetei de ambreiaj sa nu fie prea mare(cablu slab) si contra piulitele de la tija schimbatorul sa nu se fi slabit(se intampla de la vibratii).

Asigura-te ca bratele parghie sunt paralele(bratul schimbatorului si bratul pedalei).

Nu cred ca e ceva grav.

» Post actualizat in 04 Mar 2015 10:18

Ce va mai mananca sa va bateti cu mine…

» Post actualizat in 04 Mar 2015 10:14

Stiti vorba aia… cand imbatraneste leul, isi bat joc magarii de el… eeei, aflati voi juniorilor, ca inca leul mai poate…

In locul tau ieseam cu aia de 1000 nu cu scuterul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei na. Eu nu trisez. Din start ati avea probleme. Voi cu Ducacati nustiu cum si Suzuki tl 1000 s ati fi intr-un clar dezavantaj.

Nu as spune.Uiti ca si tl ul si ducati sunt inca in top 10 fastest bikes 2014 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, Va asteptam cu el pe la noi si vedem ce putem face.Executam toata gama de acoperiri metalice. O seara cat mai placuta.

post-76807-0-13654200-1425556213_thumb.jpg

Acesta ar fi. Nu sunt din bucuresti, daca poti sa mi spui niste detalii ar fi bine. Daca se poate si un pret de exemplu. Ms mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am fost la baieti cu mobra, si mi-au rezolvat toate problemele (revizie (ulei, filtre, bujii), servisat frana fata, lant) fast, ba chiar unele, la frana fata le-au rezolvat desi timpul era f putin! toata stima pentru ei, recomand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

attachicon.gifIMAG0651.jpg

Acesta ar fi. Nu sunt din bucuresti, daca poti sa mi spui niste detalii ar fi bine. Daca se poate si un pret de exemplu. Ms

Buna seara,

Un pret orientativ ar fi 200lei.Necesita sablare.Ne puteti concta telofonic pentru a stabilii eventuale detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari, se poate saptamana viitoare o sea incalzita?

» Post actualizat in 06 Mar 2015 12:30

Si mansoane incalzite?

Salut.

Se poate.Am membrane incalzite pe stoc.Vrei doar pt saua pilotului sau pentru ambele?

Avem si mansoane incalzite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti,

 

Dupa cum stiti am trecut pe la Silviu (Skandal) Miercuri la rugaminea lui Silviua. La inceput am avut retinerile mele din motive pe care le sitit deja dar cu putina vointa am ajuns la el.

Dupa toate jignirile aruncate catre el omu a zambit, mi-a stransa mana si m-a salutat.

 

Am vazut ca e ocupat asa ca l-am lasat sa isi faca treaba... Intre timp vorbeam una alta cu silviua (un om extraordinar, iti face placere sa stai cu el la o vorba / barfa)

Fara sa imi dau seama (fiind prins in subiecte cu silviua) m-am trezit cu TL-u pe stand cu vacumetrele montate... Ghiciti ce, era FOARTE desyncronizat.

In 10 minute Silviu de la SKR a reusit sa sincronizele clapetii, sa aranjeze cablul de soc care era montat de mine total aiurea si sa imi monteze niste furtunase de la vacum care erau montate gresit.

Am iesit cu TL-u la o tura si rezultatul a fost :eek:. In timp ce mergeam si ii dadeam gaz (aprox 6000 rpm) si facea un usor burn out in mers + tragea de o lua spumele marii in prima treapta cat si in a doua.

 

Cand m-am intors am fost intrebat: Cum merge TL-u ?

Eu: Trage grav...

 

Partea buna e ca nu mi s-a cerut nici un ban pentru reglajele facute si dupa ce a inchis service-ul am mers cu baietii la Bikers unde am fost cinstit :alcy:

Dupa Bikers am mers la stadionu national si mancam pufuleti + purtam o discutie serioasa cu Silviu legat de jignirile aduse asupra lui pe forum.

Desii am exagerat in multe cazuri. (eram nervos si cred ca ma intelegeti ca bagam bani si nu se mai terminau si motoreta tot nu mergea) am purtat o discutie foarte profi cu el.

 

Mi-a explicat mai multe chestii legate de manopera si ii cam dau dreptate avand ceva notiuni basic de cum functioneaza un motor.

VREAU sa imi cer scuze pentru atitudinea de golan care am avuto... intradevar au existat MULTE errori de comunicare din cauza mea pentru ca pur si simplu am refuzat oricemijloc de comunicare...

Are si el o mica parte din vina ca nu a fost in totalitate sincer cu mine (probabil stresu si cheltuielile pieselor pentru TL au fost cam agresive asupra lui). In acelasi timp vreau sa va spun ca NU toata lumea stie sa repre un TL fiind ~10 in toata romania.

Am apelat la cateva service-uri unde lumea avea cat de cat notiuni despre un TL dar ramaneau blocati cand le explicam ce bube are... Probabil abia se astepta sa se faca experimente pe banii mei :|

 

TL-u merge foarte bine acum dar inca mai am de lucru.

Silviu cand ne putem vedea sa te uiti la buba cu stopu pe spate ?

Eventual imi spui cat ma costa garnitura aia de pe capacu de pe dreapta + manopera

Editat de ulquiorra4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt curaj si demnitatea cu care ti-ai asumat situatia .Putini sunt oameni care recunosc cand gresesc.Oricand esti binevenit in service.Anunta-ma din timp ca sa iti gasesc un loc pe elevator.

Garnitura de capac costa 23 de lei si presetupa pompei de apa costa 209 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va recomand tuturor celor care nu aveti mansoane incalzire, sa va montati. Silviu, mainile mele iti multumesc pentru caldura cu care le-ai dotat.

» Post actualizat in 11 Mar 2015 08:07

Acum urmeaza si seaua. Cand imi pui incalzire in sea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...