Sari la conținut

Cine Are Gps ?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Tocmai am achizitionat un Zumo 550 pentru ATV de la Garmin. Are dispozitivele de montare pe ghidon incluse in pachet. Harta este RO.A.D. 2006 v 2.13. Pentru plimbari pe coclauri ce soft e mai detaliat, asta sau IGO 2006?

Editat de FilipCB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am achizitionat un Zumo 550 pentru ATV de la Garmin. Are dispozitivele de montare pe ghidon incluse in pachet. Harta este RO.A.D. 2006 v 2.13. Pentru plimbari pe coclauri ce soft e mai detaliat, asta sau IGO 2006?

ROAD. IGo nu te ajuta daca iesi de pe asfalt. Am mai scris.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Datele problemei:

 

- hardware MyGuide 3100

- software MyGuide Navigator 6.1 (Nav N Go 2006)

 

- speedcam salvate in format *.txt

- POI/PDI (point of intrest/puncte de interes) salvate in format *.db

 

- am gasit "iGO POI Explorer" ptr. import/export POI.

- am gasit lista cu POI ptr. Romania (si nu numai) www.poiplaza.com si am descarcat-o in formatul acceptat de modelul meu de GPS (iGO-MioMap).

 

 

Problema identificata:

 

- dupa ce am importat POI-urile in format *.db (utilizand iGO POI Explorer) si am copiat fisierul pe GPS, am constatat ca unele puncte apar de 2 ori (unele din POI-urile descarcate de pe site-ul mai sus mentionat existau inaintea "update-ului" in lista cu POI pe GPS). Fiecare POI e caracterizat printre altele si de coordonate (latitudine & longitudine); la unele dintre POI-urile duplicate coincid coordonatele, la altele coordonatele sunt foarte apropiate, rezultand o distanta relativ mica (de ordinul catorva metri) intre cele 2 puncte care reprezinta in realitate/pe teren acelasi POI.

 

- trebuie precizat si faptul ca fisierul *.db il pot exporta (cu ajutorul programului iGO POI Explorer) si in formatele: Google Earth KML file (*.kml, *.xml), Google Earth KMZ file (*.kmz), GPS eXchange format (*.gpx, *.xml), TomTom POI Database (*.ov2), CSV POI file (*.csv, *.asc, *.txt) sau iGO database back-up (*.db).

 

 

Intrebare:

 

- cu ce program si in ce fel pot inlatura aceste puncte duplicate din fisierul meu cu POI, astfel incat sa raman cu o singura inregistrare ptr. fiecare punct de interes?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...