Sari la conținut

reparatie carena fibra


Postări Recomandate

 salutare . am si eu o problema cu repararea unei carene  ce are o crapatara de vreo 3 cmm .  acu ceva sapt am mai folosit  din kitul respectiv si a decurs ok  sa lipit sa intarit e ok  .  acum am folosit iar din acelasi kit ( fibra rasina intaritor)  am aplicat   lasat la uscat   si... nimik de 2 zile este la fel de moale  cum am pus-o .  ce se intampla de nu se intareste .  rasina si  intaritorul au fost inchise ermetic  in bidoane   nu cred ca  sa rasuflat ..  aveti ceva idei ?  iar  ca si amestec am pus la ochi intaritor  ca si data trecuta 

Editat de el_nynios
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai nevoie si de temperatura peste 13 grade! Cu siguranta n-ai amestecat rasina cu intaritoru indeajuns probabil ai pus prea putin intaritor... Da jos ce ai pus si nu s-a intarit si fa din nou amestecul - freaca bine cu smirglu de 40 ca sa adeve bine fibra la acea zona

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare . am si eu o problema cu repararea unei carene ce are o crapatara de vreo 3 cmm . acu ceva sapt am mai folosit din kitul respectiv si a decurs ok sa lipit sa intarit e ok . acum am folosit iar din acelasi kit ( fibra rasina intaritor) am aplicat lasat la uscat si... nimik de 2 zile este la fel de moale cum am pus-o . ce se intampla de nu se intareste . rasina si intaritorul au fost inchise ermetic in bidoane nu cred ca sa rasuflat .. aveti ceva idei ? iar ca si amestec am pus la ochi intaritor ca si data trecuta

 

la ce temperatura ai pus fibra?

ce proportii rasina-intaritor ai amestecat

 

daca ai putin intaritor intr-un recipient prea mare, sau daca dopul nu inchide perfect, se evapora si nu mai este bun

 

 

daca ai facut la aceeasi temperatura ca data trecuta si aceleasi proportii, cel mai probabil s-a stricat intaritorul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce temperatura ai pus fibra?

ce proportii rasina-intaritor ai amestecat

 

daca ai putin intaritor intr-un recipient prea mare, sau daca dopul nu inchide perfect, se evapora si nu mai este bun

 

 

daca ai facut la aceeasi temperatura ca data trecuta si aceleasi proportii, cel mai probabil s-a stricat intaritorul

 

 

 

daaa asta cred si eu ca sa "dus intaritorul" ca temperaturile erau la fel si condiitile si preparare aceleasi . e clar intaritorul e PA

 

 

ms de opinii .

 

 

 

am rezolvat am mers la un mag auto luat un kit de reparatie fibra rasina si intaritor si rezolvat treaba totul a costat 28 de ron

 

prima impresie . NET SUPERIOARA fata de ce am cumparat eu ( 2kg de rasina spe metri de panza si 150ml de intaritor care sa alterat desi nu lam lasat deschis si a fost strans dopul . care a costat 40 ron,

 

am curatat am aplicat intarit in 2 ore sa prins beton si panza sa mulat si pe la colturi .

 

urmeaza voxaua" .

 

ms de indicatii . stima

 

.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...