Sari la conținut

Probleme curent electric la masina


Postări Recomandate

Salutare, am urmatoarea problema: am 4 woofere de 25', 2 medii de 10', 2 inalte de 4', o statie de 2000 de w cu o siguranta de 100 Amper si nu am destul curent la statie, ledul cel verde abia daca e aprins.

La baterie am 55 Amper.

 

Ce imi lipseste, condensator? Si de care, cati Farazi ?

 

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema apare doar cind dai tare sau nu merge de nici o culoare? daca nu merge de nici o culoare, nu e de la curent insuficient.

e posibil sa fie asa: daca statia aia chiar e capabila sa furnizeze 2000W continuu in niste dizuoare de, sa zicem, 4 ohmi, are un convertor DC-DC inauntru care genereaza o tensiune de alimentare mai mare pt. amplificatorul propriu zis. convertoarele astea sint mofturoase la tensiunea de alimentare, in sensul ca daca e oleaca descarcata bateria, nu functioneaza corect. am vazut intimplindu-se asta. inainte sa te apuci sa dai bani, incearca sa verifici cu o baterie in stare buna (noua).

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am baterie buna, problema aia e rezolvata, statia merge ok pe toate canalele, e o statie Renegade cu un cooler, are vre-o 4-5 kile, am luat-o de la neamtz de acasa, ala stiu ca o folosea cu condensator.

 

Cred ca si mie imi trebuie unul de vre-o 2 Farazi..

 

Dar mai intreb pe altii care au mai avut asa ceva.

 

Merci

Editat de furtuna dragos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am inteles nimic din raspunsul tau.

prima data spui ca nu merge, apoi spui ca merge. exprima-te.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima data nu mergea pt ca uitasem de un fir, am dat o fuga pan la masina si s-a rezolvat.

 

deci functioneaza ca statie doar ca nu pot sa ii dau maxim pt ca mi se stinge si playerul,raman scurt timp in pana de curent cam la trei sfert din volumul maxim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...