Sari la conținut

intrebare


Postări Recomandate

pina azi motoreta mea a fost echipata cu o finala gen "burlan" din carbon fara site. :huh:

adica pret de vreo 3 anisori. azi am montat o finala STOCK si vreau sa stiu daca e necesar sa refac (la mecanicos) amestecul .

mentionez ca filtru de aer este after "DNA"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pina azi motoreta mea a fost echipata cu o finala gen "burlan" din carbon fara site. :huh:

adica pret de vreo 3 anisori. azi am montat o finala STOCK si vreau sa stiu daca e necesar sa refac (la mecanicos) amestecul .

mentionez ca filtru de aer este after "DNA"

 

 

carburator: ar trebui dac asimti ca nu merge chiar ok

injectie: nu prea ai ce-i face

 

 

 

p.s.

 

nu ti-a scazut relanti-ul?

 

ca la mine a picat cu vreo 250 de ture cand am pus toba stock dupa MIVV

 

i l-am marit doar pe ala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

nu am verificat relanti ul dar deseara cand plec de la munca asta fac prima data.

de "tras" vad ca trage !e modelul pe carburatie.

 

 

UP date:

parca coboara o idee mai incet din ture fata de echiparea cu evacuare libera!

relantiul nu a suferit modificari.

cred ca totusi trebuie refacuta sincronizarea. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pune acele de dozaj la jumate si regleaza aerul pt relanti cat scrie in manual, ca doar nu-i acordeon sa nu cante.

Inainte de asta da-i "span" cu toba originala si verifica culoarea bujiilor fara ca motorul sa sta la relantiu prea mult inainte ... probabil afumate

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca schimbi toba stok cu ,,burlan,, sau invers tre umblat la reglaje carburator . Gazele ies altfel pe teava . La toba sport gazele ies mai repede din motor deci o ardere mai rapida , la toba stok gazele se mai .poticnesc.prin site, motorul lucreaza mai greu la ardere mai pastreaza ceva in cilindrii pana ies cele de pe teava . Eu am avut toba sport si la decelerare imi dadea rateuri pe teava ,de ce? pt ca ieseau gazele prea repede am pus toba stok si nu mai am acel zgomot pe teava Sigur umbla la carburatoare :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...