Sari la conținut

Caut parteneri calatorie


pasatux
 Share

Postări Recomandate

Salut tuturor.

 

De cateva luni ma pregatesc sa fac franta-romania cu motoru . Ma gandeam ca poate sunt indivizi interesati de romania pe traseul meu si de ce nu ,chiar din franta . Acuma nu stiu ca n-am mai calatorit niciodata cu cineva ; dar se zice ca e mai bine cand sunt mai multi.

 

Asadar:

 

Plecare din Millau [Fr] duminica , 5 august, iar traseul e aici. http://goo.gl/maps/0n3P

Suntem un motor si 2 persoane cu bagaje , gandim ca vor fi 5 zile la dus si 5 la intors cu o oprire de 4 zile cand ajungem la destinatie (Adjud). Plecam cu cortul dar asta nu inseamna neaparat ca vom dormi doar in cort .

 

Traseul la intors nu-l stim inca dar probabil va fi Ungaria-Slovenia-Italia .

Avem carti turistice si rutiere pentru toate tarile enumerate.

 

Etapele nu sunt programate , asa ca vom face km in functie de oboseala , de chef , de punctele turistice intalnite , trafic etc etc. Ideea e sa fie relaxant.

 

Ah si , viteza mea medie de croaziera e de 110-120 km/h pe un er6-f de 2012 (pentru a avea o idee de ritm)

 

. deschis pentru intrebari .

 

P.S am uitat sa zic in titlu , trecem si prin austria , desigur

Editat de pasatux
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drum bun si fara necazuri!

 

esti cu femeia pe motor si in loc sa te bucuri de excursie, tu iti cauti de lucru :)

parerea mea-i ca nu are sens sa pleci la drum cu oameni pe care nu-i stii. poti sa iei de buna treaba asta stiuta din batrani, sau poti sa te convingi singurel :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drum bun si fara necazuri!

 

esti cu femeia pe motor si in loc sa te bucuri de excursie, tu iti cauti de lucru :)

parerea mea-i ca nu are sens sa pleci la drum cu oameni pe care nu-i stii. poti sa iei de buna treaba asta stiuta din batrani, sau poti sa te convingi singurel :cheers:

 

complet de acord.

 

uite pentru tine in franta:

http://www.prix-carburants.economie.gouv.fr/

 

banuiesc ca viaductul l-ai vazut si pe deasupra si pe dedesubt...

eu l-am vazut la sf lui aprilie si am dormit la hotel la bowling. foarte placut

 

daca ai timp la dispozitie mergi prin munti nitel prin elvetia.

 

vineri plec si eu spre nantes, dar cu masina si ma intorc weekend-ul celalalt

 

budapesta viena munchen stuttgart metz paris

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..parerea mea-i ca nu are sens sa pleci la drum cu oameni pe care nu-i stii...

Total de acord.

Eu plec pe 3 august din Bucuresti spre Amsterdam prin Serbia-Slovenia-Italia-Elevetia, tot cu fumeia si bagaje, tot "singur". Poate ne intersenctam pe drum :P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok , notez . Asa-i poate aveti dreptate , insa cum nu am mai calatorit niciodata cu altcineva , ma gandeam la "oare cum e" . Amicii mei pe aici nu-s disponibili asa ca ma gandeam la comunitatea din romania . Gandeam ca poate mai sunt care au acelasi drum sau macar o portiune . Bineinteles , nu-mi asum nici o responsabilitate pentru nimeni si nici nu garantez nimic.

 

Sudul Frantei e deja facut , iar viaductu il vad de 3 ori pe saptamana :D:d .

 

@ tsunami : Timp este , iar alpii sunt trecuti pe lista , alpii austrieci . :D:d.

@mettal86 : de ce nu? :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...