Sari la conținut

Constanta - Kusadasi (Turcia)


ctrad
 Share

Postări Recomandate

Salut !

Daca exista doritori de un concediu in Turcia , in statiunea Kusadasi , la hotel cu all-inclusive , pe malul marii , la un pret mai mult decat rezonabil , va astept sa va alaturati grupului nostru .

Plecarea se va face pe data de 14.09.2012 , cazarea va incepe din 15.09. si este de 10 nopti .

Am mai fost in acel loc ( la acelasi hotel ) si in consecinta prin negociere avem preturi mult mai bune decat afiseaza pe site hotelul .

Avem rezervate 12 camere , dar inca nu este tarziu sa mai marim nr.

Anii trecuti am mers cu masinile ( 6 masini intr-un an si 7 in urmatorul ) . Am mers si cu autocarul , dar am promis sa nu ma mai urc vreodata in vreunul ( a fost in primul an si este tare obositor ) .

Am uitat sa specific ca anul acesta as vrea sa merg cu motorul , asta daca ar mai fi doritori de un concediu in acea zona .

Drumul pana acolo ar fi de 1150 km , deci 2300 in total , dar se vor face 2500 cu tot ce mai vizitam .

Daca nu era frumos , nu am mai fi mers in acelasi loc .

Ca si pct de distractie si vizitare ar fi ( scuzati ortografia ) :Mormantul Fecioarei Maria , Efes ( sunt ruine , a nu se confunda cu fabrica de bere :laugh:) , Pamukkale ( celebrul munte de calcar ) , voiaj de 1 zi cu corabia , baile turcesti . Adalandul ( parc de distractii acvatic - al 3-lea ca marime din Europa ) si nu mai imi amintesc chiar tot .

Va rog sa ma scuzati , dar scriu in graba si nu mi-am facut dinainte discursul :lol:.

Concluzia : cine ar vrea sa mearga cu motorul , il astept sa-mi dea un semn ptr. a-i da detalii mai amanuntite ( ar dura prea mult sa scriu acum tot ) .

Nu cred ca am precizat ca ceilalti merg cu masinile , dar nu e nevoie neaparat sa mergem in ritmul lor .

radu_marinus@yahoo.com

Numai bine !

 

Cu parere de rau revin asupra topicului si anunt doritorii ca se anuleaza concediul din cauza unui accident moto ce l-am suferit pe 21.07.2012 .

Numai bine !

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...