Sari la conținut

Mobra potrivita pentru mine


PopaRaul
 Share

Postări Recomandate

Salutare enduromaniaci din Romania!

As dori si eu sa achizitionez si eu un enduro,dar sa ma duc cu el prin padure si pe dealuri nu pe sosea. Cam ce mobra mi-ati recomanda avand in vedere ca am 14 ani, 1.83, si 70kg?Am avut contact cu crosuri doar cand am mai imprumutat de la prieteni, motoare de 250 si 125 in 2 timpi....astept pareri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare enduromaniaci din Romania!

As dori si eu sa achizitionez si eu un enduro,dar sa ma duc cu el prin padure si pe dealuri nu pe sosea. Cam ce mobra mi-ati recomanda avand in vedere ca am 14 ani, 1.83, si 70kg?Am avut contact cu crosuri doar cand am mai imprumutat de la prieteni, motoare de 250 si 125 in 2 timpi....astept pareri

Felicitari pentru decizie..scurt pe doi..cati bani vrei sa cheltuiesti strict pe motor..in functie de asta se continua discutia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten caruia ii plac raspunsurile caustice gen:

"Nu m-as arunca spre un KTM. Din cate stiu au o intretinere prea scumpa si prea "migaloasa" "

Pai tocmai in primul post spuneai ca nu te pricepi .......si acum ai inceput sa sti ca au intretinere scumpa.

Numeste tu pe cineva care merge f bine cu un yz 250 si eu iti numesc alti 20 ptr fiecare om.

Dar discutia se indreapta spre japonia vs KTM ceea ce e veche.

NU EXISTA MOBRA DE ENDURO/ CROSS FARA INTRETINERE!!!!!!

EXISTA DOAR MOBRE CARE NU SUNT INTRETINUTE SAU CELE DUAL SPORT CARE DE FAPT SUNT NO SPORT.

CINE ITI ZICE CA YAMAHA NU ARE INTRETINERE INTREABA-L DE SUPAPE.

nu mai cere sfaturi daca sti. dute i-ati mobra de orice fel si apoi date pe ea. Dupa un an (daca mergi ceva ore cu ea) o sa-ti iei alta dupa ce-ti dai seama cum si ce trebuie.

Toti cer sfaturi ca sa nu le urmeze. WTF?! de ce mai intrebati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer imi facusem un pic de timp sa iti trimit sfaturi si sugestii dar daca incepi cu "KTMepreascumpcacostamultintretinereasinusuntfialbilemiaspusmiecinevacareaauzitdelaaltcineva" vorbeste cu ala de la care ai auzit si ia-ti o japoneza ca nu costa intretinerea nimic si piese sunt pe toate drumurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia-ti fratica pian si fa-ne o sonata din re major! cand vrei sa te lasi de muzica si sa te apuci de sport asculta mai multe pareri si trage concluzii singurel ;) o sa ajungi la ktm sigur, dar intre timp o sa mai bagi niste bani in instrumente de cult :crack:

 

acum cativa ani la REA schimba d-nu Popescu ambreajul in fiecare zi, dar el era importator... acuma daca si tu iti permiti...

 

 

citeste bine ce iti scriu : HIGH PERFORMANCE IS HIGH MENTENANCE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bag picioarele ca am bagat o masina jumate in crossuri ca de, ktm e scump bla bla bla si acum nu stiu cum sa il vand ca sa imi iau ktm. toata lumea se da pe motoare si cand realizeaza ce vor isi iau ktm :)

Editat de Suzuki_RM_125
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

dap...salutari sunt un membru mai 'nou'

as vrea sa imi iau o motocicleta ENDURO,insa nu la 3000 euro sau la 2000...

as vrea noua MAXIM pana la 1500Euro

iar second...pana in 1000 euro,precizez ca o folosesc numai pt. OFFROAD.Deci cu drumurile...nu stiu inca,dar nu o voi folosii pe drumuri nationale sau drumuri principale.

motorul sa fie intre 50 si 120 cmc.

Si sa consume cat mai putina benzina...pt ca nu am chef sa dau 30 lei pe zii sa ii fac plinu'. Motorul sa fie destul de bun,pentru ca o sa fie ceva UPHILL mai greu umpic.Insa nu este ceva ce nu m-as putea descurca cu un motor de mai putin de 60 cmc...insa zic asa,s-ar putea sa imi creeze probleme daca e sub 60.

Iar cu imatricularea...nu cred.Doar sa aibe acte,ca eu vreau sa merg cu ea in FRANTA in munti deaia.

15 ani [85-95 KG]

intrebare: care este diferenta dintre enduro si HARD enduro...ca am mai vorbit cu cativa oameni de pe aici cand n-aveam contu activat,toti mi-au dat direct hard enduro la 2000 euro.

 

 

Nu O VOI FOLOSI LA HARD NICIODATA,unde stiu ca nu pot si nu vreau sa ma aventurez si e periculor,nu ma voi duce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...