Sari la conținut

amortizor ghidon


Black_wolf
 Share

Postări Recomandate

am achizitionat de curand una buc amortizor TOBY sh.in imaginile gasite de mine pe internet se vede cum se monteaza divaisul respectiv.dar intimpin o pb.

la mine axul cu care reglezi "taria" lui tinde sa loveasca in ceasurile de bord,ca si cum ar fi prea lung.

este cel colorat in galben.

trebuie scurtat?post-29454-0-35217300-1349690204_thumb.jpg

post-29454-0-60353300-1349690218_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O luam logic, daca doresti tu sa-l scurtezi, prin ce proces ai face asta?

eu NU DORESC sa l scurtez dar daca e nevoie exista o gramda de scule cu care sa poti taia un capat din tija respectiva.

intrebam doar cum sa l montez sa nu mai loveasca in ceasurile din bord,si intre timp am primit un raspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

am vorbit cu cei de la UM si maine la 12 sunt la ei sa incerce sa-l monteze ei.poate ca eu nu am aptitudinile necesare. :cheers:

cert este faptul ca mie mi se pare ca e prea lung.

Editat de Black_wolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m'am confruntat cu aceeasi problema. Muta mai jos urechea de prindere de pe telescop pana gasesti pozitia ideala, intre indicatoare si faruri este un spatiu maricel. Daca nu si nu, trebuie sa muti gaura de prindere din cadru. In nici un caz nu'l pune pe partea dreapta, va fi foarte greu sa umbli la reglaje din mers.

 

Ride Safe!

 

 

post-11356-0-75283600-1349712537_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m'am confruntat cu aceeasi problema. Muta mai jos urechea de prindere de pe telescop pana gasesti pozitia ideala, intre indicatoare si faruri este un spatiu maricel. Daca nu si nu, trebuie sa muti gaura de prindere din cadru. In nici un caz nu'l pune pe partea dreapta, va fi foarte greu sa umbli la reglaje din mers.

 

Ride Safe!

 

 

post-11356-0-75283600-1349712537_thumb.jpg

rezolvare pb mele se afla in postul de mai sus.

Maestre mii de multumiri. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...