Sari la conținut

Modificari Runner


Radu46
 Share

Postări Recomandate

spuneti cum sa imi vopsesc gentile? eu am niste idei si voi imi suneti care e cea mai beton? mersi. eu zic sa lasam vorbaria si sa ne facem scuterele jale. veniti cu ideinoi o sa vin si eu si o sa le aranjam. un fel de pimp my ride pe forumul motociclism. :friends: va rog nu postati offtopic si puteti veni cu orice idee pt orice model de scuter. :drink:

post-13765-1163072672_thumb.jpg

post-13765-1163072718_thumb.jpg

post-13765-1163072746_thumb.jpg

post-13765-1163072766_thumb.jpg

post-13765-1163072791_thumb.jpg

post-13765-1163072844_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pune te rog si varianta fara modificarile facute de tine. poate reusesc sa fac ceva mai bun :friends:

this is it

 

3 idei :cheers: ...ori portocaliu complet ca in poza 4 parca , ori lime green complet (verdele ala aprins gen fosforescent) sau una portocalie si una lime green...eu ultima varianta o so fac la un scuterache mai vechi si mic care il am :drink:

e greu de obtinut o culoare de genu ala si e un pic cam stridenta. vreau ceva mai racing si astea in doua culori sunt la moda. pune o poza cu scuteru tau si poate venim cu niste idei de tunning optic pt el.

 

prima varianta:D

si eu tot pe aceea as face-o. e osg problema. nu am gasit un sprei de calitate de culoarea aceea.

post-13765-1163141969_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

this is it

e greu de obtinut o culoare de genu ala si e un pic cam stridenta. vreau ceva mai racing si astea in doua culori sunt la moda. pune o poza cu scuteru tau si poate venim cu niste idei de tunning optic pt el.

si eu tot pe aceea as face-o. e osg problema. nu am gasit un sprei de calitate de culoarea aceea.

Pai indicat ar fi sa nu le faci cu spary.....la vopsitor..

Si eu vreau sa le fac pe ale mele albe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desi mie-mi place culoarea pe care o am acum, uite ce mi-a iesit:

prima varianta e marfa si se face cel mai usor (cu autocolant). misto program de modificat pozele. photoshop?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie nu prea-mi place nici o varianta :drink: .Cand l-oi baga la naftalina eu imi cromez rotile :cheers:

si mie mi-ar place sa imi cromez cricurile transmisia si toba dar nu am unde :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mie mi-ar place sa imi cromez cricurile transmisia si toba dar nu am unde :friends:

 

 

Vezi ca exista la Selgros o vopsea care imita cromul, rezista la 400 grade C, uleiuri si alte substante sau exista in Bucuresti un atelier pt cromare pe la Piata Iancului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am noroc pt ca firma lu taicameo se ocupa si cu placari cu aur,argint platina si cromat obiecte de metal...Ma gandeam sa cromez jantele si sa fac o spita doua cu aur da mi-e ca ma lasa astia fara jante :friends: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am noroc pt ca firma lu taicameo se ocupa si cu placari cu aur,argint platina si cromat obiecte de metal...Ma gandeam sa cromez jantele si sa fac o spita doua cu aur da mi-e ca ma lasa astia fara jante :friends: .

Fa ma si mie Cai de la bicicleta cu aur..

 

Cat ma costa sa imi plachezi telefonu ma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tie iti pun o pila c043 :friends: Ce telefon ai?Ca 3250-u e de plastic din cate stiu.

 

www.real-gold.biz si uita-te la galerie sa vezi cam cum ies.

 

superbe jantele si alea placate cu aur...

dar mah... jantele mele, si cred ca si a tale, sunt din aluminiu... ala se poate placa ? cam cat ar costa ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca exista la Selgros o vopsea care imita cromul, rezista la 400 grade C, uleiuri si alte substante sau exista in Bucuresti un atelier pt cromare pe la Piata Iancului

mersi de info. un nume la firma ai sa il caut pe net?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate si pe aluminiu numai ca trebuie da-te cu nichel inainte.Costa cam 2 euro/cm2.

 

sigur ai scris bine ? 2 (doi) euro ? :lol: nu mare a fi foarte costisitor...

dar dupaia va trebui sa ... sa nush (iti dai seama ce atractie ar fi pt ciorditori) si lant nu mai poti pune ca zgarii aurul ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa pui lant ca nu se zgarie asa usor :lol: .Eu o sa mi-l fac doar cu crom fara aur.Mi-ar place sa-mi fac si carene din aluminiu si sa-l polisez pe tot...cam greu eh...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vreti o modificare la optica faceti toate carenele din carbon. arata super. am vazut unu pe net.

post-13765-1163743307_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...