Sari la conținut

BMW R65 Bobber


Vizitator Gromovnik
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Gromovnik

nu stiu daca se gaseste, da doamne bine arata :)

daca nu se gaseste, se face, numa ambitie sa fie pentru proiect

bafta

 

Am cam cautat ce se gaseste prin cataloagele de circulatie europeana. Nimic. Am incercat pe la customizeri: preturi exorbitante. Acum caut sa gasesc ceva cadru HD care sa se potriveasca in linii mari si amanuntele le-as drege eu. Shit.

Daca as avea atelier cat de mic si al meu, alta ar fi treaba.

Editat de Gromovnik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Gromovnik

incearca si la sectiunea de oldtime-re.

 

Nu cred ca aia ma pot ajuta, dar multam de sfat. E mai mult chestie de custom si improvizare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Gromovnik

atunci improvizeaza...sau ia legatura cu customizerii romani sa-ti confectioneze una.

 

Mie-mi pare ca partea spate din poze e ceva HD aftermarket, sau asemanator. Pt. sportster am gasit deja, dar nu merge la R65 si-mi lipsesc momentan sculele pt. improvizare, asa ca ma gandeam ca poate stie cineva ceva. Nu-i bai. Multam oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Gromovnik

Partea spate pare a fi cumva telescopica sau tzava in tzava. Ai poza din partea dreapta? Sunt curios cum a ocolit cardanul.

 

 

Deloc. E rigida. Insurubata exact in locul in care la R 65 vine partea normala din spate a cadrului original, adica pe ce-i prinsa seaua, telescoapele si aripa. Cardanul l-a evitat prin modificarea partii rigide, pe dreapta, ca sa se imbuce in prinderile originale ale cardanului de BMW. Parte din fata e originala, macar 99%.

 

Nu-i tocmai asa o mare problema, doar ca nu am momentan atelierul meu si sculele necesare. Cand ajung acolo intrebarea mea initiala devine nula. Credeam ca poate ma scutesc de un efort. Atata tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...