Sari la conținut

Turcia - la Marea Neagra - inceput de mai


foxbat
 Share

Postări Recomandate

Te salut foxbat !

Variante sunt....... de trecere rapida in turcia ! Eu sunt nascut in mangalia....deci ...uite cum zic eu !

Buc - Vama- ( bagi o bere si 2 portii de hamsii) pleci de dimineata spre bulgari -in max 5 ore esti la vama la turci ! de aici via istambul....e autostrada de la vama turca ...asa ca....gas, ca e drumu bun ! unde ....si cand vrei sa te abati de la drum ...depinde numai de tine ....GPS e la putere si face minuni

Dar mai am o idee !!!! dupa ce treci de istambul poti face una tura spre ; CYPRU.......hai in cypru .....

Pun la dispozitie cazarea si berea si nu in ultimu rand iti pot da detalii despre trecerea catre Cypru !!!

Succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve si multumesc

sutn de acord cu tot ce spui ,

 

din pacate eu mi am facut planurile incat sa vreau sa ajung ' sus:" la mare , nu sa mai trec prin istanbul,. de asta cautam solutii sa nu invarat roata aiuirea pe autostrada.

cypru..alta data, acum mi am fixat clar obiectivul, ne auzim pe subiectul asta:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiam ca in cipru e cam naspa cu masin ta

si se sircula pe stanga....

 

 

 

ce inseamna sa ai autobuz..

ianachime, stim ca bmw face masini si avioane, aici e forum moto

 

 

multumesc de avertizarea, o bag la cap. cand voi merge cu masina o sa vad cum te simti tu cand esti pe acolo

 

acum merg cu mobra

 

:-)

 

Lasa, nu-i bai!

Varadeo'i onda => Iar onda'i jap. => Si in jap. se circula pe stanga... :wink:

 

 

incredibil inca unul cu autobuz

 

de unde veniti uai ?:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa facem haz de necaz ;

 

ianachime......da , cypru e colonie made in ANGLIA ....deci se conduce pe stanga ......

Partea buna ca NOI ,in general ,motociclisti conducem pe MIJLOC .....asa ca ;directia de unde vin masinile e neinteresanta..........

Partea prosta e ; sa nu-ti se faca tie dor de dartea dreapta ......ca asa te recunoaste numai dupa dantura :eek: !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foxule,

 

nu am inteles f clar daca vrei prin nordul turciei,,,daca pe acolo intentionezi sa mergi si pana unde vrei sa ajungi,,,

am gasit un link cu tura noastra din 2011, poate te ajuta cu ceva detalii de drum, preturi, cazari etc

 

/index.php?/topic/623076-turcia-mai-2011/page-1

 

/index.php?/topic/661135-turcia-2011-capadoccia/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam bro

eu vreau DOAR LITORALul de la marea neagra, pe coasta, cu un pic de tura la manastirea lui Oldu' de mai sus

 

nu ajung pana la Georgia dar cat mai de in "est" pot

timp alocat - 10 zile ( 2 weekenduri la mijloc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...