Sari la conținut

Filtru benzina Yamaha YZF R6 99-02


costi_pci
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

M-ar interesa si pe mine de unde pot sa iau un filtru de benzina pentru o Yamaha YZF R6 model 1999-2002, pentru ca la reprezentanta l-am gasit pe undeva pe la 80 lei si sincer sa fiu mi se pare cam exagerat, avand in vedere ca un filtru asemanator in comert este pana in 15 lei. Poate stie cineva care este codul de produs la aceasta piesa, lucru ce m-ar ajuta sa-l gasesc mai usor....

 

Multumesc.

Costi

Editat de costi_pci
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut , 80 lei original , nu este deloc mult. La modelul tau de R6 ,si in general la modelele pe carburatie, filtrul de aer este foarte important sa fie curat.

Eu vorbeam de filtrul de carburant (benzina)....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti pune din comert face treaba la fel k si cel original si nu sunt diferente, eu am pus pr R1-le meu si nu e nici o diferenta fata de cel original trage la fel de bine si cu cel din comert.

Cu stima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti pune din comert face treaba la fel k si cel original si nu sunt diferente, eu am pus pr R1-le meu si nu e nici o diferenta fata de cel original trage la fel de bine si cu cel din comert.

Cu stima.

 

Daca nu ma insel, difera diametrele la intrare si iesire si nu prea se gaseste oriunde... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti pune si un filtru de 3 lei de dacia berlina, filtru este inainte de pompa de benzina, nu e presiune pe el sau un filtru cu carcasa metalica de matiz care e vreo 35 lei

Editat de talibanu83
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Codul este 4TV245600000, dar asta nu te ajuta decat sa gasesti piesa OEM, care costa atat cat ai aflat.

 

Filtrul e asta:

 

4TV245600000.jpg

 

Daca nu ma insel, diametrul furtunelor de benzina e de 8mm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...