Sari la conținut

Accident Bulevardul Nerva Traian


Spanciu
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor...aici motociclistul ghinionist.

In primul rand tin sa va multumesc tuturor pentru sustinere si mesajele de insanatosire, suntem in regula atat eu, cat si prietena mea, dupa cum a spus si initiatorul topicului am scapat doar cu o fractura la deget,cateva zgarieturi eu, si pasagera cu o plaga la nivelul tibiei si o sperietura mareee, vreau deasemenea sa le multumesc colegilor motociclisti care au oprit la fata locului si ne-au ajutat.

In al doilea rand vroiam sa stiti toti ca o sa fac tot posibilul ca soferita cu gura mare din Olt sa nu mai aibe ocazia prea curand sa se urce la volan sa mai faca o noua victima din randul nostru, deja am vorbit cu anchetatorul care se ocupa de dosar si, ca prin minune, si-au dat si ei seama ca ea a cauzat accidentul. Sincer ma asteptam ca tot pe mine sa ma scoata vinovat ca de...ce-am cautat pe motocicleta.. Acum nu-mi ramane decat sa astept sa primesc asigurarea ei sa-mi repar motocicleta si mai departe o sa fac si plangere penala pentru vatamari corporale, lucru ce nu vroiam sa-l fac la inceput,dar comportamentul ei de imediat dupa accident m-a facut sa ma razgandesc.

In fine, va multumesc tuturor inca o data, aveti grija la nebuni/e si sa ne vedem sanatosi pe doua roti!

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eram pe prima banda veneam dinspre timpuri noi,am vazut cum oltenca vine de pe o strada din stanga mea, traverseaza ambele benzi de pe sensul opus,trece peste sinele de tramvai si da semnal sa intre in fata mea pe sensul meu de mers..eu am incetinit, am lasat-o sa-si faca damblaua, sa intre ea pe banda mea de mers in fata mea si m-am dat usor spre dreapta...cand din senin ea face de pe a doua banda unde era,dreapta sa intre pe Papazoglu...nu am putut decat sa pun toate franele odata(de motor,fata,spate) sa ii dau un cot pasagerei sa cada de pe motor si sa ma avant cu toata viteza ramasa in lateralul dreapta al masinii,atat stiu...dupa asta cum am ajuns sa cad pe partea cealalta, in cap nu-mi aduc aminte

 

off: scuze ca raspund asa greu,scriu numai cu un deget, celelalte sunt cremwursti polonezi:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mai ai ocazia sa interactionezi cu ea, sa ii transmiti "salutari" si terminatului de prieten care se erijase in avocat la fata locului si sa ii spui ca astept citatia acasa :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa o sa fac:)) o sa am ocazia sa ii intalnesc pe ambii maine la politie,cand ne-au chemat...ce crezi,astazi m-a sunat sa-si ceara scuze pentru atitudinea ei de la fata locului,i-am zis sa-si tina scuzele pentru cineva caruia-i pasa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna atitudine

pasagera a apucat sa sara de pe mobra?

din cum stiu 'intersectia' aia nu cred ca ati avut prea mult timp sa reactionati.

banuiesc ca dupa ce ai lasat-o sa se bage in fata urma sa o devansezi pe banda 1 doar din cauza ca mergeai ceva mai repede de cat ea, care tocmai ce iesise de pe sinele de tramvai?

nu pot sa inteleg la ce s-a gandit cand a facut dreapta si, de ce nu s-a uitat sa vada unde esti, daca te-a vazut macar..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles bine ca tu ai dat-o jos pe pasagera prin faptul ca ai lovit-o intentionat cu cotul ????

Mare instinc ai avut .....

Circul des cu sotia ca pasager , dar nu m-am gandit niciodata la asta.

Omul cat traieste invata

Editat de LucianU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles bine ca tu ai dat-o jos pe pasagera prin faptul ca ai lovit-o intentionat cu cotul ????

Mare instinc ai avut .....

Circul des cu sotia ca pasager , dar nu m-am gandit niciodata la asta.

Omul cat traieste invata

Stiu ca suna cam a "Matrix", dar a fost doar un reflex de moment...pe de alta parte daca stau sa ma gandesc mai bine, era mai ok daca nu ii dadeam poate nu se mai vaita asa tare de coaste si de noada pe care a avut ghinionul sa aterizeze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...