Sari la conținut

Foaie 48 dinti (roata necunoscuta)


Postări Recomandate

Salutare, apelez la voi cu o problemuţa. Vreau sa schimb foaia spate la o yamaha fzr 1000, dar nu am jentile originale, sunt Marvick si nu se potriveste pinionul original de fzr :(

 

Atasez o poza, poate recunoasteti pinionul, pe el sunt inscrise: Menam 48 am cautat pe google, dar nimic.

Se poate fabrica? materialul cred ca este antimoniu, dar stiu ca se fac si din otel+ tratat cu nush ce.e e

Lantul este DID 532

post-14940-0-14324200-1368206030_thumb.jpg

Editat de johndogaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MoederNuker

du-te la un atelier de strungarie cu ambele foi si-ti dau acolo gauri noi eventual maresc gaura din mijloc

 

nu da singur gauri pinionul se centreaza doar cu scule speciale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

du-te la un atelier de strungarie cu ambele foi si-ti dau acolo gauri noi eventual maresc gaura din mijloc

 

nu da singur gauri pinionul se centreaza doar cu scule speciale

singura problema este, ca nu are material, are gaurile mult mai sus decat cea pe care o am eu. era simplu de facut asa :D nu stiu daca ai inteles ce ti-am spus :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e mai usor sa masori distanta dintre gauri si dupa te duci la un magazin care aduce asa ceva, le dai dimensiunile si nr de dinti? Doar sa nu dai peste vreun plictisit fara chef de munca :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pune o poza cu foaia veche si cea noua .... probabil o sa fie mai simplu de inteles asa

l-am trimis inapoi, deja

 

 

pai asa o sa fac, dar din pacate nu am subler, o sa ma duc la un magazin dar cand ajung in buc saptamana viitoare, sa vad ce gasesc, am mai vb cu ''plictisiti'' si mi-au raspuns ca nu pot cauta dupa dimensiune, de aceea cred ca am si abandonat pista asta, dar se pare ca este cea mai buna

(am vb si cu un baiat din buzau, dar pentru weekendu' viitor)

 

cam seamana cu asta http://www.romimoto-piese.ro/search/48+dinti/article/108169?sr=30 ms mult, sa vad dupa masurare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-am trimis inapoi, deja

 

 

pai asa o sa fac, dar din pacate nu am subler, o sa ma duc la un magazin dar cand ajung in buc saptamana viitoare, sa vad ce gasesc, am mai vb cu ''plictisiti'' si mi-au raspuns ca nu pot cauta dupa dimensiune, de aceea cred ca am si abandonat pista asta, dar se pare ca este cea mai buna

(am vb si cu un baiat din buzau, dar pentru weekendu' viitor)

 

cam seamana cu asta http://www.romimoto-piese.ro/search/48+dinti/article/108169?sr=30 ms mult, sa vad dupa masurare

numai ca e cu 5 suruburi de prindere cel din link...

nu m-am uitat initial la asta

Editat de crazvy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

gsxr 1100 92 de acolo e pinionu

l-am trimis azi la cineva sa mi-l masoare cu sublereul si sa imi caute, din cate am vazut cam asta este gsxr 1100 din '92

 

l-am trimis azi la cineva sa mi-l masoare cu sublereul si sa imi caute, din cate am vazut cam asta este gsxr 1100 din '92

Case closed :D deci, se poate comanda si dupa dimensiuni!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...