Sari la conținut

Vibrochen kawasaki vn750


Vizitator Stefanvn
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Stefanvn

Salut, sunt nou pe aici.. Detin un Kwasaki VN 750 si mi sa bulit motorul, cauza nu am mai avut ungere si mi s-a stricat o biela, cuzinetii si VIBROCHENUL. Asi dori niste sfaturi ce sa fac, vibrochenul e prea uzat sa se mai poata rectifica la cotele 1,2,3... daca asi gasi un strung bun unde poate sa imi incarce vibrochenul si sa il aduca la cota lui normala.. sau unde gasesc unul?

Astept sfaturi!! Multumesc !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Stefanvn

Nu stiu daca la un strung mil poate incarca cumva si dupa sa imi ea din el sa ajunga la cota care era ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La strung iti incarca doar nota de plata, ca vibrochenul nu are cum sa-l incarce. Ca sa incarci ai nevoie de sudura, care ulterior sa o prelucreze strungarul.

Daca ai cunostinte pe la vreo fost uzina mecanica sau ceva, te-ai scos, daca mergi cu sarutmana, atunci o sa fie a dracului de scump sa refaci motorul ala.

Sfatul meu, cauta un mecanic care sa-ti faca un deviz si alege cea mai buna varianta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te chinui cu rectificarea! Rectificarea se facea pe vremea daciilor si nici atunci nu iesea bine .. era la noroc! Motorul ala daca a ramas fara ungere nu se rezuma totul DOAR la vilbrochen! Cauta alt motor cum ti s-a spus mai sus...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...