Sari la conținut

Problema fisa Honda cbr F2


Postări Recomandate

Salut, am o mica problema si vreau sa va intreb daca a mai patit vreunul din voi. Ii simplu, nu mai imi sta fisa prinsa pe bujie,am incercat si alta bujie tot nu sta fisa pe bujie deci trebuie sa fie de la fisa, acum intrebarea mea este: merge facuta cumva fisa? sau pur si simplu schimbata cu alta fisa.Va intreb ca nu am mai patit asa ceva si ma tot gandesc care poate fi cauza din care sa intamplat acest lucru. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand eram eu copil si ma uitam la tata cum repara dacii in parcare, le punea un fel de piulita speciala din aluminiu pe filetul din capul bujiei si nu mai existau probleme :-? , poti incerca, nu ai nimic de pierdut !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

frate,asta nu e dacie :) nu merge cu acea piulita despre care spui tu :) axact asta am patit eu la un f4. am schimbat bujiile, toate bune, cand am dat cheie,surpriza ! motorul mergea in 3. am schimbat fisa cu pricina si nu mai avea nici un tremurat, mers neregulat. a spus colegul de sus ca are 4, ce mai astepti ? si sunt cam moca ! bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca in capul fisei uita-te acolo inauntru...chestia care intra pe capul bujiei se poate desfileta(asa ar trebuii) are o crestatura si un clips micutz care face treaba...adica se acata de filetul bujiei...desfileteaza chestia aia si repara clipsul ala...ca s-a deformat de la uzura..

post-39574-0-31490600-1370923909_thumb.jpg

Editat de Bica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...