Sari la conținut

Sal.


vik55
 Share

Postări Recomandate

Gata am terminat munca pe ziua de azi [ timp pierdut de pomana ] VREAU SA IES M-AM UITAT PE PROGNOZA NU PLOUA IN ZONA BRASOV CRED " UN MUNTELE ROSU " DUS /INTORS IN JUR DE 13: 30 SE MAI BAGA CINEVA ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate prognoza ta nu prea e buna...sunt niste nori negri la Brasov acum, in maxim 30 min ii da cu apa :)...nu recomand un drum in zona momentan...o sa va udati :D

Editat de ionutz_bv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da a fost super ok ,,,clar mersul solo este cel mai bun plecat la 14 :00 iesit buc ,la 16:00 aprx sus la racoare la cabana ,nu recomand vitezanelor sa incerce sa urce la muntele rosu ...............pe bune m-am racorit si pe drum m-am distrat cu conservarii care se dadeau mari piloti pe Cheia ............

 

Deschis topic / inchis topic .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine ca nu a fost [ acum la inceput lasa sa fie corect macar el ] la cum am rulat eu ,,,,,,stiu ca nu este bine /normal dar asa de bine te simnti cand ai crosetezi .........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-au ieftinit ieburile? ca sa ma ia dracu sa inteleg ce vrei sa zici

"Mai bine ca nu a fost [ acum la inceput lasa sa fie corect macar el ] la cum am rulat eu ,,,,,,stiu ca nu este bine /normal dar asa de bine te simnti cand ai crosetezi ........."

adica:
Mai bine ca nu a fost (baiatul)..(acum la inceput (ca incepator) ,macar el sa fie corect (sa respecte legea)..(ca eu nu prea)...la cum am rulat (condus) eu,...stiu ca nu este bine/normal (legal)
dar asa de bine te simti cand ii crosetezi ( aici in sensul de a depasi milimetric)
uhh ?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

"Mai bine ca nu a fost [ acum la inceput lasa sa fie corect macar el ] la cum am rulat eu ,,,,,,stiu ca nu este bine /normal dar asa de bine te simnti cand ai crosetezi ........."

adica:
Mai bine ca nu a fost (baiatul)..(acum la inceput (ca incepator) ,macar el sa fie corect (sa respecte legea)..(ca eu nu prea)...la cum am rulat (condus) eu,...stiu ca nu este bine/normal (legal)
dar asa de bine te simti cand ii crosetezi ( aici in sensul de a depasi milimetric)
uhh ?

 

 

Mersi bre ca tare dreptate ai .

 

sa inteleg ca vorbiti in gashca sau tu esti tolamcu'?

 

funny guys..

funny, funny

 

 

Omule pe bune chiar cred ca mi-ar / ti-ar face placere sa iesim la un drum ........ intuiesc eu ca avem cam acelasi "stil " poate varste dif , dar asta nu prea conteaza pe mobra .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Mersi bre ca tare dreptate ai .

 

 

 

Omule pe bune chiar cred ca mi-ar / ti-ar face placere sa iesim la un drum ........ intuiesc eu ca avem cam acelasi "stil " poate varste dif , dar asta nu prea conteaza pe mobra .

 

ho ca si eu am pus ochii pe tine

pana-n sept. sunt booked

 

ca-cand te vad asa ca un carlan de nerabdator, parca ma vad pe mine.

acu' sunt in diaspora, apoi, cand vin, plec undeva departe cu motoru', apoi o sapt cu regina si cu ciuoaia din dotare cu masina probabil in germanica. si te iau apoi la o tura, translapina/transfagarasanu. ei? te culci mai linistit in seara asta? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca vorbiti in gashca sau tu esti tolamcu'?

 

funny guys..

funny, funny

Vorba regretatului Dem Radulescu :

 

-Imi dati voie sa-ti zic tu ?

-Spuneti cum iti face placere Domnule !!

http://www.youtube.com/watch?v=ROPGiogs8gw

Editat de 22iulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oops, si care esti "tu"? si care vik? cel cu sapta rosie sau cel cu cea alba?

sa inteleg mai bine, :crack:

Non Monsieur,
C'est vous qui me dites "tu"
Asa ca , ...trebe' sa sacrificam neste mici !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Non Monsieur,
C'est vous qui me dites "tu"
Asa ca , ...trebe' sa sacrificam neste mici !

 

si cu vik ce facem?

ca se pare ca daca ma intalnesc numai cu el nu are cine sa ne traduca (in ambele sensuri)?

ma iei cu franceza..., astia cu care sunt in echipa, francezi + un brazilian (care a invatat franceza dar accentul e mai prost decat quebecoasa), incearca sa ma corupa acum.

ai dracu cand am stat la ei 6 luni zi de zi, au zis ca vor ei sa invetee americana, acum tin sedinte in franceza de ma ia somnul de atata concentrare.

chip-in-taci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cu vik ce facem?

ca se pare ca daca ma intalnesc numai cu el nu are cine sa ne traduca (in ambele sensuri)?

ma iei cu franceza..., astia cu care sunt in echipa, francezi + un brazilian (care a invatat franceza dar accentul e mai prost decat quebecoasa), incearca sa ma corupa acum.

ai dracu cand am stat la ei 6 luni zi de zi, au zis ca vor ei sa invetee americana, acum tin sedinte in franceza de ma ia somnul de atata concentrare.

chip-in-taci

Nu ma cunosc cu Vik,..dar nu-i timpul trecut,...mai ales ca-i inteleg limbajul pompilian.

M-am insotit cu el o singura data pe drum,la intoarcere de la Zarnesti, cred,..are una neagra toata...motocicleta.

 

 

Asadar,...niste mici putem sacrifica cu proxima ocazie,..sa vedem care cedeaza la mistouri.

Cine se supara, ii taiem nasul.

O buna ocazie ar fi 5-7 iulie,la Fagaras,..sper sa ajung si eu cu sotia,..daca avem un' sa lasam copchilu.

 

Ce echipa faci ?

Am umblat si eu prin lume,..dar mai putin,..prin petrol,..dar ma dureau mainile ce rusa vorbeam eu prin Turkmenia,

Nici Vik nu stiu cu ce se ocupa,..ca cica se plictiseste si pierde timpul la munca.

 

Da' umbla vorba ca Vik nu merge pe ploaie..:)

Editat de 22iulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' umbla vorba ca Vik nu merge pe ploaie..

 

Am luoat atata ploaie in pieptul meu de vultur in aceasta primavara / vara [ eu nu mai pot face o deosebire intre ce inseamna primavara / vara ] cat pentru trei ani , asa ca mi am cam facut plinul pentru acest an , gandindu-ma ca mai urmeaza si o toamna incerc sa zic PAS cand aud de mers in ploaie LAMURIT :stuck: .

 

 

Nici Vik nu stiu cu ce se ocupa,..ca cica se plictiseste si pierde timpul la munca.

 

Taie frunze la cainii din sistemul bancar .

Editat de vik55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io am zis sa nu mai postez ca parca vad ca ne-o luam toti trei ca numai noi scriem aici.

eu acum sunt in franta.

pe 15-18 iulie plec cu mandra si ciuoaia la o aniversare a noastra, apoi pe 19 am o excursie lunga cu ursoaica mea din dotare. doar eu si ea, ce nebunie.

sunt liber doar din septembrie. daca incep ploile il acceptam asta ce taie frunze in bancuri cu masina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu acum sunt in franta.

Asta e,..la tăţi ni-i greu,..

 

Cine-i "ciuoaia",...e vreo eczema ,ceva ?

 

Noi sa fim sanatosi, ca ne-om gasi pe undeva,..lumea asta e mica..

Editat de 22iulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...