Sari la conținut

Cam Ce Si Cat ?


Adventix
 Share

Postări Recomandate

Salutare ... bunicul meu are prin pod o motocicleta simson sport 250 cmc facuta bucati ( la propriu ) si as vrea ca la vara sa o refacem ... ideea e ca a fost scoasa din circulatie ( i s`a luat cadru cu seria ) si blocul motor are o problema de la un semering care nu a fost original , ci a fost facut din alt metal care se incalzea mai greu ca restul mecanismelor si a batut in blocul motor ... acum mie mi`ar trebui sa stiu de unde gasesc un cadru cu serie si cu acte si un bloc motor de simson precum si pretul acestora ... in rest motocicleta este completa , toata instalatia electrica si mecanica, absolut tot ...

 

ce ar mai trebui sa fac sa zicem dupa ce gasesc cadru si bloc motor si o punem pe picioare ca sa o inmatriculam .. RAR ... nush ce sa zic ca nu cunosc inca legislatia ...

 

mai multi mi`au recomandat sa o refac si sa`mi fie "prima motorisca" si din motive financiare am ales aceasta cale ...

 

multumesc anticipat! ;) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Practic ai niste piese.Daca iti place sa mesteresti se merita sa o pui pe picioare, insa e problema cu actele. Mie mi se pare enorm de complicat sa cauti cadru cu acte, sa treci serii pe motor si toate cele!Cred ca daca vinzi piesele si mai pui bani(posibil foarte putini) iei un Simson cu toate actele in regula!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: e cam greu cu cadrul cu acte da si eu am fost la inceput cam tot cam la fel adica moto okay da acte canci :banana: :crack: si atunci am cautat cadru cu carte si talon in rest totul e floare la ureche la rar ;) bafta si spor merita sa.l restaurezi sa il pui din nou pe picioare si sa te dai cu el,acu ce veni si eu cu nemtoaica mea de la o plimbare ca tare mult ii place pe racoare bafta :lol:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: e cam greu cu cadrul cu acte da si eu am fost la inceput cam tot cam la fel adica moto okay da acte canci :banana: :crack: si atunci am cautat cadru cu carte si talon in rest totul e floare la ureche la rar ;) bafta si spor merita sa.l restaurezi sa il pui din nou pe picioare si sa te dai cu el,acu ce veni si eu cu nemtoaica mea de la o plimbare ca tare mult ii place pe racoare bafta :lol:

 

 

:wink: sper sa gasesc cadru .. ma asteptam sa fie greu de gasit dar nu se stie niciodata ... pana la vara mai e :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...