Sari la conținut

E Fiabila Husqvarna Te 610 E ?


Metallbyker
 Share

E fiabila Husqvarna TE 610 E ?  

35 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Salut , vreau pareri despre o motocicleta : Husqvarna TE 610 E An:1999 . Ma intereseaza cat de fiabila este (in mers normal cu ea nu pe creasta muntelui) , si ce probleme apar la ea care sunt mai grave (daca detineti , daca stiti pe cineva care are , sau din auzite)

 

Model: Husqvarna TE 610 E

Year: 1999

Category: Enduro / offroad

Rating: 71 out of 100. Show full rating and compare with other bikes

Engine and transmission

Displacement: 577.00 ccm (35.21 cubic inches)

Engine type: Single cylinder

Stroke: 4

Power: 46.00 HP (33.6 kW)) @ 7100 RPM

Compression: 9.0:1

Bore x stroke: 98.0 x 76.5 mm (3.9 x 3.0 inches)

Valves per cylinder: 4

Starter: Electric & kick

Cooling system: Air

Gearbox: 6-speed

Transmission type

final drive: Chain

Physical measures

Weight incl. oil, gas, etc: 156.0 kg (343.9 pounds)

Front percentage of weight: 47.0

Seat height: 890 mm (35.0 inches) If adjustable, lowest setting.

Wheelbase: 1,500 mm (59.1 inches)

Chassis and dimensions

Front suspension travel: 280 mm (11.0 inches)

Rear suspension travel: 285 mm (11.2 inches)

Front tyre dimensions: 90/90-R21

Rear tyre dimensions: 140/80-R18

Front brakes: Single disc

Front brakes diameter: 260 mm (10.2 inches)

Rear brakes: Single disc

Rear brakes diameter: 220 mm (8.7 inches)

Speed and acceleration

Top speed: 160.0 km/h (99.4 mph)

0-100 km/h (0-62 mph): 5.600 seconds

60-140 km/h (37-87 mph), highest gear: 16.800 seconds

Other specifications

Fuel capacity: 9.10 litres (2.40 gallons)

Fuel consumption pr. 10 km (6.2 miles): 0.54 litres (0.14 gallons)

 

 

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

up:)

am postata gresit.. :lol: eu am zis ca e un gunoi ;)

dar nu e asa.......husqvarna e veche in domeniul motocicletelor....si cred ca e detul de fiabila

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa nu fie ? Nu am asa ceva si nici nu m-am plimbat, dar cred ca nu e' mai putin fiabila decat un ..... LC4, sau EXC, de exemplu.

Oricum, este un motor ,,marfa", nu stiu cum e' cu piesele de schimb. Am auzit ca le gasesti cam rar, dar cred ca merg multe de la KTM.

 

Bafta! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa nu fie ? Nu am asa ceva si nici nu m-am plimbat, dar cred ca nu e' mai putin fiabila decat un ..... LC4, sau EXC, de exemplu.

Oricum, este un motor ,,marfa", nu stiu cum e' cu piesele de schimb. Am auzit ca le gasesti cam rar, dar cred ca merg multe de la KTM.

 

Bafta! :burnout:

 

1. Intre LC4 si EXC nu poate exista comparatie. Solutiile tehnice ale motoarelor sunt diferite. Una este racing pur-sange (EXC).

2. Ai dreptate. Husqvarna este slab reprezentata pe piata. Piesele nu se prea potrivesc. Nu confunda Husqvarna cu Husaberg. La Husaberg se potrivesc piesele de KTM. Sunt surori.

Vis-a-vis de fiabilitatea Husqvarnei nu cred ca o sa ai o parere obiectiva de la vreun roman pentru ca sunt foarte putini utilizatori ai unei astfel de motocicleta. Aceiasi dilema am avut-o si eu cand am cumparat Husaberg.

Bafta oricum.

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Husqvarna sunt motoare tari, facute pentru competitii. Sunt fiabile daca sunt intretinute asa cum spune cartea.

Daca e modelul cu pompa de ulei atunci e OK. Cele de pana in 1999 parca nu aveau pompa de ulei si din cauza asta se cam lipeau pistoanele.

Problema generala e aprinderea (daca e Ducati e un gunoi) Aprinderile suedeze SEM sunt mult mai bune.

 

Daca planuiesti sa o cumperi si sa te plimbi cu ea pe sosea atunci mai bine cumpara-ti altceva.

 

Nr. de km este irelevant. Uzura la aceste motociclete se masoara in ore de functionare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Intre LC4 si EXC nu poate exista comparatie. Solutiile tehnice ale motoarelor sunt diferite. Una este racing pur-sange (EXC).

2. Ai dreptate. Husqvarna este slab reprezentata pe piata. Piesele nu se prea potrivesc. Nu confunda Husqvarna cu Husaberg. La Husaberg se potrivesc piesele de KTM. Sunt surori.

Vis-a-vis de fiabilitatea Husqvarnei nu cred ca o sa ai o parere obiectiva de la vreun roman pentru ca sunt foarte putini utilizatori ai unei astfel de motocicleta. Aceiasi dilema am avut-o si eu cand am cumparat Husaberg.

Bafta oricum.

 

:burnout:

 

Asa este, insa ma refeream la fiabilitate. Dracu', este motor facut in secolul XXI, nu o plesnii asa repede.

Stiu, LC4 nu este motor de curse si nu poate fi comparat cu un EXC. Ma refeream ca motoarele sunt fabricate in ,,era noastra".

 

Bafta! ;)

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...