Sari la conținut

Suzuki TL1000s


c0sminel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 189
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator suzuki_fan

pana de paste o vreau vopsita

Te alegi cu o balenă ca noua! Dar dacă vopseaua originală arată ok, nu te mai complica. La mine pe dedesupt de la pietricele a început să sară, la fel și la gusă. Sincer, mie îmi pare rau că am vopsit-o doar pentru o zgârietură și probabil peste 2 sezoane va arăta ca dracu dacă vopseaua va mai sări. ;)

 

 

atunci cand iti vopsesti si ouale ?:)))))))))))

Crezi că dacă o faci tu va ajunge tradiție? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Si straiele noi dar rămâne sa ii montez si bug spoilerul tre sa ii fac suportul de prindere

Arata foarte bine:D.Sa ai grija de ea.mie unu,tipul asta de motocicleta mi-a lasat un gust cam nasol.Motorul e de nota 10,dar ciclistica....cam de un 4(din 10)...Fara suparare,dar nu prea au gandit-o astia de la suzuki prea bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata foarte bine:D.Sa ai grija de ea.mie unu,tipul asta de motocicleta mi-a lasat un gust cam nasol.Motorul e de nota 10,dar ciclistica....cam de un 4(din 10)...Fara suparare,dar nu prea au gandit-o astia de la suzuki prea bine

Arata foarte bine:D.Sa ai grija de ea.mie unu,tipul asta de motocicleta mi-a lasat un gust cam nasol.Motorul e de nota 10,dar ciclistica....cam de un 4(din 10)...Fara suparare,dar nu prea au gandit-o astia de la suzuki prea bine

ciclistica din partea mea nu e chiar de 4( părerea mea) schimba amortizorul spate si o sa mai câștige 2 puncte :)) o sa vezi diferența dupa schimbarea lui. Eu m-am obișnuit cu ea si reușesc sa o stăpânesc.daca nu te porti frumos cu ea te tranteste de nu te vezi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciclistica din partea mea nu e chiar de 4( părerea mea) schimba amortizorul spate si o sa mai câștige 2 puncte :)) o sa vezi diferența dupa schimbarea lui. Eu m-am obișnuit cu ea si reușesc sa o stăpânesc.daca nu te porti frumos cu ea te tranteste de nu te vezi

L-a trantit pe un "presupus" cumparator...si asta la costat 500 euro.Amortizorul era refacut anul trecut,atunci cand a venit din afara,dar degeaba...Acum se bucura altcineva de ea,tot in bucuresti.Ii doresc sa aiba grija de ea,caci mecanic mergea impecabil.

Dupa parerea mea,Vtr sp1-2 e cam boss la capitolul V2,dar la ce pret se vinde,mai bine un Rsv.Oricum si asta ultima e cam nasoala la fiabilitatea.

Oicum felicitari pentru ce ai facut si distractie placuta cu ea:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-a trantit pe un "presupus" cumparator...si asta la costat 500 euro.Amortizorul era refacut anul trecut,atunci cand a venit din afara,dar degeaba...Acum se bucura altcineva de ea,tot in bucuresti.Ii doresc sa aiba grija de ea,caci mecanic mergea impecabil.

Dupa parerea mea,Vtr sp1-2 e cam boss la capitolul V2,dar la ce pret se vinde,mai bine un Rsv.Oricum si asta ultima e cam nasoala la fiabilitatea.

Oicum felicitari pentru ce ai facut si distractie placuta cu ea:)

RSV e ok la ciclistica,am mers o tura cu una si mia dat o senzatie frumoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator suzuki_fan

Să fim sănătoși și să ne putem bucura de motoare! Oricum suntem mult mai norocoși ca motocicliștii din 90'. Îmi aduc aminte de zilele când mă plimbam cu IJ-ul, nu mai aveam atâtea pretenții...

 

P.S. Îmi place mult de tot cum ți-a ieșit, dacă îi pui și scut ai o "iubițică hot". ;)

Să te bucuri de ea!

Editat de suzuki_fan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vis a vis de ciclistica eu nu am nici un fel de probleme cu tl-ul sta destul de bine pe viraje atat timp cat esti normal si constant in acceleratie si ai rabdare sa se incalzeasca cauciucul ,cu pasager mai bine sta pe viraje ! Sa o stapanesti sanatos cosmin si sa te bucuri de ea tare frumoasa e !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vis a vis de ciclistica eu nu am nici un fel de probleme cu tl-ul sta destul de bine pe viraje atat timp cat esti normal si constant in acceleratie si ai rabdare sa se incalzeasca cauciucul ,cu pasager mai bine sta pe viraje ! Sa o stapanesti sanatos cosmin si sa te bucuri de ea tare frumoasa e !

Vtr-ul pe care il aveam inainte avea Showa pe spate si teoretic,TL-ul ar fi trebuit sa fie net superioara la ciclistica:are usl pe fata,suspensia spate mai evoluata si un pic mai scurta.Cu toate asta cu Vtr-ul nu puteam fi prins din urma de un R1 din 2004 pe cheia.

Aceasta a si fost motivul pentru care am vandut TL-ul,sa nu mai zic de frane,dar Suzuki e "renumita" pentru franale "bune" de la tokico.Singurul plus pe care il avea era motorul cu tot cu instalatie electrica.

Daca vrei motor V2 si cu ciclistica,frane si suspensie buna.alegi RSV.Asta din urma cam lasa de dorit la fiabilitate si intretinere.

In cer scuze daca am "suparat" pe cineva,dar asta e parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

suzukirf600: tot repeti placa asta la RSV cu fiabilitatea. Esti postac de serviciu? ai detinut vreun RSV sai ai mers macar cu unul?

 

ai vreo cunostinta/amic macar cu RSV ? i-a picat ceva? a fost macar intretinuta mobra?

 

sau ne dam cu parerea ca sa fie bine doar?....

 

nu stiu cum poti sa compari TL sau VTR cu RSV,

 

Sp1/SP2 sau Ducati 998 compara-le cu RSV...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suzukirf600: tot repeti placa asta la RSV cu fiabilitatea. Esti postac de serviciu? ai detinut vreun RSV sai ai mers macar cu unul?

 

ai vreo cunostinta/amic macar cu RSV ? i-a picat ceva? a fost macar intretinuta mobra?

 

sau ne dam cu parerea ca sa fie bine doar?....

 

nu stiu cum poti sa compari TL sau VTR cu RSV,

 

Sp1/SP2 sau Ducati 998 compara-le cu RSV...

Da am stiu cativa cu rsv si toti au avut probleme.Partea electrica e praf,ca mai toate italienele.Legat de intretinere,nu stiu ce sa zic,pentru ca la noi in tara toata lumea "se lauda" ca are grija de mobra,dar...nimeni nu stie.

Si nu,nu imi dau cu parerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Da am stiu cativa cu rsv si toti au avut probleme.Partea electrica e praf,ca mai toate italienele.Legat de intretinere,nu stiu ce sa zic,pentru ca la noi in tara toata lumea "se lauda" ca are grija de mobra,dar...nimeni nu stie.

Si nu,nu imi dau cu parerea.

 

in materie de intretinere , RO nu e un exemplu.

 

stiti prea bine cate carpeli se fac, chiar si in service.

 

Cat despe electrica, RSV e o motocicleta care trebuie inteleasa si nu trebuie privita ca o japoneza. (cum e cu uleiul si verificarea lui, incarcarea etc)..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator suzuki_fan

Oauuu!!! Cât de bine poate să îi stea cu bug-spoilerul!

Nu vrei să facem schimb? ;)

Editat de suzuki_fan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oauuu!!! Cât de bine poate să îi stea cu bug-spoilerul!

Nu vrei să facem schimb? ;)

nu nu..o sa fie motocicleta mea pana cand nu o sa mai poata,decat sa o vand mai bn o pastrez si iau si alta clasa.nu mai merita vanduta in momentul actual,tehnic impecabil cu reparatiile ulterioare,exteior impecabil,consumabile noi,e pe numele meu,si e pe drum si un set NOU de PIRELLI SUPER CORSA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa schimbat radical.e pompa radiala.obligatoriu schimba frânarea.are alta presiune

Foarte bine.Se vorbise de cateva ori aici pe forum faza asta cu pompa de frana si ma cruceam cand vedeam tot felul de explicatii "inteligente" cum ca pompa nu afecteaza franarea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...