Sari la conținut

Plimbare Varna 26.10.


Barzone
 Share

Postări Recomandate

Tinand cont ca s-ar putea sa fie ultimul weekend frumos, m-am gandit la o ultima plimbare pe anul asta, sambata 26.10. Deoarece peisajul, traseul si nu in ultimul rand starea asfaltului, sunt superbe, ne-am hotarat sa mergem spre Varna. Viteza va fi de croaziera, deci nu race, ca sa putem admira peisajul.

Suntem deja 2 motoare, asteptam si restul lumii care vrea sa se alature. Plecare va fi in jurul pranzului, doritorii sunt asteptati cu drag.

0727306453

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecarea ar fi indicat sa fie ceva mai devreme de ora 12 , ptr a nu ajunge spre seara inapoi .

Dupa 15 , incepe sa se raceasca binisor si nu mai ai aceeasi placere de a te plimba .

Vad ca esti din Mangalia , daca e corect mentionat .

Care e traseul ? Se mananca ceva sau se bea un suc la Varna (adica oprim acolo) ?

Ce moto s-au inscris ? Hornet si ....... ? Ai spus ca deocamdata sunteti 2 .

Viteza de croaziera ? Drumul este bun si peisajul se poate admira si la ceva mai mult decat limita admisa de bulgari .

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem din Mangalia, dar se pot alatura din tot sud-estul Romaniei :hug:

Plecarea va fi inainte de 12, bineinteles. Suntem un Hornet si un Suzuki GSF 600

Avem 2 variante de drum, unul pe langa coasta( daca pot sa o numesc asa) si a doua pe centura( asfaltul este impecabil)

Bineinteles ca vom poposi sa ingurgitam cate ceva, popasurile se fac la cerere."Viteza de croaziera" inseamna max 150 km/h

Ar fi frumos sa ne strangem mai multi, deci lista ramane deschisa.



Ne-am adunat 8 motoare pana acum, plecam la 12.00 din Mangalia

O mica schimbare de traseu: datorita faptului ca 2 dintre noi nu au buletin(m0mentan) nu mai putem pleca in bulgaria asa ca am hotarat sa facem un traseu pana la Sf Andrei

Daca sunt doritori pe ultima 100 de metri aveti nr meu.

O sa revin cu poze si impresii dupa....

Editat de Barzone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem la podul din Agigea , ......si ghici ce ? E inchis total . Asteptam ora 13 sa-i dea drumul si cred ca venim si noi spre Sf Andrei .

De la 9 e inchis .

Se fuck pe ei de 1 an sa-l restaureze , zici ca fac o naveta spatiala .

Cica s-a inclinat si e pericol de prabusire . Asta ar fi tare , am ajunge in istoria Europei .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum am promis am revenit cu impresii.

Cuvantul de ordine a fost '' SUPERB''

Vreme super, traseu super, plin de curbe ''pentru toate buzunarele'',chiar si cateva sicane, trafic super degajat( poate si ca a fost sarbatoare), nici urma de radare sau politie, Asfaltul impecabil, cu exceptia a 5-6 km cu mici denivelari( dar pe care tot am mers cu 100km/h). Intr-un cuvant a fost o iesire perfecta( a tinut si vremea cu noi).

Recomand oricui acest traseu, il vom mai face macar o singura data.

Poze nu am facut din cauza unor probleme tehnice( telefonul a avut personalitate si s-a blocat cand a vrut el.



Rog un moderator sa schimbe titlul in '' Traseu Sf. Andrei''

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...