Sari la conținut

Scuteru Meu Kymco


Rawad21
 Share

Postări Recomandate

avand in vedere k ambele au destui de multi km si mai ales 2t nu se stie kt mai au pana "crapa" :wave: .. decizi cum crezi k e mai convenabil cu piesele (io asa zic) pt k e destul de grea alegerea. Kymco are ceva mai putin la km si e mai ieftin oleaca, are un design mai bun (zic eu) decat gilera care e mai mult conceputa sa nu se strice prea rau in caz de cazaturi si scheme :pow: :clap:

gilera are insa avantaj k e mult mai populara si se gasesc destule piese :)

..

 

cat despre fiabilitate.. gandeste-te k deja au sarit de 10.000 ceea ce dovedeste k si kymco e destul de fiabil k si gilera :( :P

 

alegerea e a ta

:drums:

Editat de kidmeister
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am facut 1400 km, si mi s-a stricat demarorul, asa cum am mai zis la forum, insa nicio problema, isi face aparitia partea buna a garantiei. M-am gandit ca daca tot e acolo la ei, si tot sta de o saptamana (nu stiu ce poate sa fie asa de greu de facut) sa il si delimitez. Da, sigur, cum nu, ma gandeam ca intra in garantie, ca nu e greu sa schimbi doua piese... si cand colo era 150 de lei delimitatul... hm, ma mai gandesc daca are sens, mi se pare cam mult.

 

Are cineva un agility 50 delimitat? merita sa dau banii astia? se cunoaste la demaraj/viteza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut 1400 km, si mi s-a stricat demarorul, asa cum am mai zis la forum, insa nicio problema, isi face aparitia partea buna a garantiei. M-am gandit ca daca tot e acolo la ei, si tot sta de o saptamana (nu stiu ce poate sa fie asa de greu de facut) sa il si delimitez. Da, sigur, cum nu, ma gandeam ca intra in garantie, ca nu e greu sa schimbi doua piese... si cand colo era 150 de lei delimitatul... hm, ma mai gandesc daca are sens, mi se pare cam mult.

 

Are cineva un agility 50 delimitat? merita sa dau banii astia? se cunoaste la demaraj/viteza?

 

 

la ce service mergi tu frate sa ti ceara atat????

 

PS:a trecut cineva cu scuter Kymco de 10000 km???apar probleme,ceva???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tomina parca ii zice, pe cezar boliac...

 

Aaaaaa pai spune asa se cunoaste ca la tomina sunt cei mai mari JEPCARI in frunte cu sefu Gugeanu :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaaaa pai spune asa se cunoaste ca la tomina sunt cei mai mari JEPCARI in frunte cu sefu Gugeanu :lol:

Ai vre un interes major in legatura cu Tomina?????dragule de-ti dai cu parerea????

Daca ai ceva de zis zii cu voce tare si raspicat pe genul.......sunt....gigi cu scuterul xxxx si am avut cu Tomina urmatuarea problema........asa-i frumos si barbateste.......NU? :lol:

Editat de TOMINA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai vre un interes major in legatura cu Tomina?????dragule de-ti dai cu parerea????

Daca ai ceva de zis zii cu voce tare si raspicat pe genul.......sunt....gigi cu scuterul xxxx si am avut cu Tomina urmatuarea problema........asa-i frumos si barbateste.......NU? :lol:

Dar e frumos sa ceri 150 RON pt o delimitare cand la alti dealeri kimco, delimitarea e moca????? Sa nu mai zic de motoarele ca le vindeti, ca stricam topicul si e pacat.

Editat de slabutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar e frumos sa ceri 150 RON pt o delimitare cand la alti dealeri kimco, delimitarea e moca????? Sa nu mai zic de motoarele ca le vindeti, ca stricam topicul si e pacat.

 

Daca ar fi venit inafara perioadei de.....hai sa zicem rodaj de 1000 km cu siguranta ca lucrurile stau asa cum zici fara bani .......insa nu este corect nici asa pt ca sunt necesare cateva ore de munca......insa am incercat sa nu incurajez delimitarea inainte de 1000km..........in principal se vizeaza buna functionare a scuterului nu altceva........nu poti sa ma acuzi de japca in situatia in care la noi nu se plateste nimic decat consumabilele in perioada garantiei.....NU manopera ori alceva ..In ceea ce priveste motoarele nu esti in domeniu si nu cunosti particularitatile fiecarei moto din curte asa ca am sa te rog sa te abtii(unele asteapta sa fie reparate altele sa vina cei de la asigurari etc)

Cu stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai vre un interes major in legatura cu Tomina?????dragule de-ti dai cu parerea????

Daca ai ceva de zis zii cu voce tare si raspicat pe genul.......sunt....gigi cu scuterul xxxx si am avut cu Tomina urmatuarea problema........asa-i frumos si barbateste.......NU? :lol:

 

Domnu Gugeanu nu am de comentata nimic decat ca esti un mare jepcar si un aburitor asa ca nu mai incerca sa te scuzi ca nu merge . Problema avuta da am avut in 2003 cand ai spus ca aduci motor, si pe urma ai spus ca sau dat asa instantaneu si alte probleme avute cu cei care au cumparat moto de la tine :lol:

P.S. pt. cei ce nu cunosc se pot interesa la Arc pe la baieti ce si cum in legatura cu Tomina.................asa ca flit :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi venit inafara perioadei de.....hai sa zicem rodaj de 1000 km cu siguranta ca lucrurile stau asa cum zici fara bani .......insa nu este corect nici asa pt ca sunt necesare cateva ore de munca......insa am incercat sa nu incurajez delimitarea inainte de 1000km..........in principal se vizeaza buna functionare a scuterului nu altceva........nu poti sa ma acuzi de japca in situatia in care la noi nu se plateste nimic decat consumabilele in perioada garantiei.....NU manopera ori alceva ..

 

Domnule Gugeanu, pentru ca asa am inteles ca va cheama, am facuti 1400 km, deci scuterul este in garantie. NU am vrut nici eu sa il delimitez inainte de 1000km, pentru ca era in rodaj, si nu voiam sa il fortez insa acum insist sa il delimitez pentru ca o viteza de 50km/h in oras este suficienta, dar nu cu scuterul turat la maxim, pentru ca intervine uzura prematura. Acum pretul de 150 de lei mi se pare exagerat pentru o munca ce am inteles ca dureaza aproximativ o ora si mi se pare absurd.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa mah ca la alti dealeri o delimitare costa 2 mil, 1.5 mil piesele si 5 sute ptr mecanic.

Din cate am inteles kitul de delimitare la agility ar trebuie sa til dea (gratis) odata cu scuteru,acum nustiu daca se merita ptr 10km/h in plus sa dau 2 mil :lol:

 

Ps: am 2200 km si merge perfec :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Sa inteleg ca e de bine cu "scuterul meu kymco" daca toata lumea e fericita de el si nu sunt comentarii negative :rusinica:

 

Asa ca pentru intretinerea lui, intreb si eu. La 2300 km se face o alta revizie? Se schimba iar uleiul? Pana acum l-am schimbat la 300 si 1300 km. Am desfacut filtrul de aer, foarte murdar, trebuie schimbat, bujia trebuie sa o caut si sa vad in ce stadiu se prezinta si cam atat. Ma gandeam sa ii aplic o spalare de motor.

Totusi imi freaca in continuare placutele de frana si nu stiu daca e cazul sa le schimb sau trebuie slabita un pic frana din cauza dilatarii discului de la caldura? Cum se slabeste?

Editat de bogdan!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...