Sari la conținut

probleme ambraiaj la cross


HuSqy
 Share

Postări Recomandate

Salut.Am o husqvarna cr250 2t din 2001.Am o problema la ambreiaj cu placa de presiune si anume nu se ridica uniform de pe placi si nu decupleaza total.i am masurat arcurile si au cota din manual.46mm.i am facut un reglaj din surubul central si se ridica uniform dar nu mai revine pe placi,nu mai apasa pe ele si patineaza.discuri noi,oala nu are uzura!ce sfaturi aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oala interioara se misca ? vezi la aia tu la mana poti sa simti un joc mic dar cand el merge face numa praf pe acolo. se vede urme de span in ulei ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oala interioara nu are uzura!urme de span in ulei nu am gasit!ulei am pus 10w un unlei subtire bun oricum sa nu se lipeasca placile!placile metalice nu le am masurat dar cred ca sunt si ele in cote daca a fost kitu nou, o sa le masor si vin cu cote!la manerul de ambreiaj in urma reglajului ca sa se ridice placa de presiune corect dar nu mai revenea pe discuri aveam juma de cursa



nu am probleme cu placile de abreiaj,tage bine,dar nu decupleaza total din cauza placi de presiune.nu se ridica uniform de pe discuri,orice rglaj din cablu nu a mers ori patineza ori se ridica stramb!!!!sa incerc sa mixez arcurile poate au unele duritatea scazuta???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...