Sari la conținut

Garnitura sarma teava esapament


Postări Recomandate

Salut,

 

Am schimbat teava de esapament custom pe care o avea un Suzuki Marauder VZ800 cu teava lui originala.

 

Problema este ca teava originala am primit-o doar cu o garnitura pentru teava inferioara. Pentru bucata superioara nu am garnitura (un fel de sarama compacta, nu cunosc numele) si de aceea daca o montez, ies noxele pe acolo. Stie cineva un tinichigiu sau mecanic care se ocupa si de tevi de esapament si m-ar putea ajuta cu o astfel de garnitura?

 

Am atasat o poza cu locatia in care ar trebui sa intre garnitura:

 

utylw.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alea sunt pe dimensiuni si nu poti sa o ajustezi, sarma aia, care e defapt o plasa plina cu grafit parca, in momentul in care tai plasa aia se strica forma garniturii, nu mai etanseaza si se scutura si grafitul ala. Din propria experienta iti zic sa comanzi una pe original, improvizatii gen sfoara de asbest sau garnitura de asbest nu tin.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alea sunt pe dimensiuni si nu poti sa o ajustezi, sarma aia, care e defapt o plasa plina cu grafit parca, in momentul in care tai plasa aia se strica forma garniturii, nu mai etanseaza si se scutura si grafitul ala. Din propria experienta iti zic sa comanzi una pe original, improvizatii gen sfoara de asbest sau garnitura de asbest nu tin.

 

De taiat n-a taiat-o nimeni, doar ca n-am primit-o :)

Stii cumva unde as putea gasi piesa? Sau macar numele ei?

 

Mersi pentru raspuns.

 

Edit: M-am interesat si am gasit piesa pe net, mersi din nou.

Editat de Overwhelm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...