Sari la conținut

Rezervor home made


Postări Recomandate

Ma ajutati, va rog, cu ceva informatii?

Am modificat ceva si vreau sa fac un rezervor din plastic. Tevile de pvc, cele portocalii de canalizare sunt rezistente la actiunea benzinei?

Exista adeziv rezistent la benzina (solventi organici)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ajutati, va rog, cu ceva informatii?

Am modificat ceva si vreau sa fac un rezervor din plastic. Tevile de pvc, cele portocalii de canalizare sunt rezistente la actiunea benzinei?

Exista adeziv rezistent la benzina (solventi organici)?

 

Te joci cu motorul si viata ta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Intr-o perioada am vrut sa fac un rezervor suplimentar la Tenere, in locul plasticului decorativ de pe partea stanga.

Am discutat cu un domn din Timisoara (Dino - ResinCorse) care mi-a spus ca imi poate face asa ceva din fibra. Pentru lipire urma sa foloseasca rasina/adeziv rezistent la benzina.

Nu mi s-a parut safe 100% si nici cel mai necesar accesoriu, asa ca am abandonat proiectul.

Mai este un baiat in Bucuresti (Andrei, parca?) care fabrica, pentru motociclete custom, tot felul de accesorii din foaie de metal - rezervoare, aripi, etc.

Era si el o varianta pentru rezervorul suplimentar, daca m-as fi decis sa il fac din aluminiu.

Da-mi un pm daca te intereseaza nr. de contact al lui Dino.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Baiatul din Bucuresti este Octav. Am gresit eu numele.

L-am vazut lucrand live la o intrunire la Timisoara unde avea un stand si mi-a placut.

Neavand aproape deloc contact cu zona custom/chopper/cruiser, nu il stiu decat pe el. Poate mai exista si altii, mai buni, mai ieftini, habar nu am.

http://garajuluoctav.ro/index.html

Are userul BLAGA_OCTAVIAN_84 aici pe forum.

Pe Dino de la Resin Corse Timisoara il gasesti la 0 sapte 23 trei patru noua 1 5 0.

Spor!

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...