Sari la conținut

Probleme GSX600F AJUTOR!


TZU
 Share

Postări Recomandate

Salutare.Am si eu o problema si sincer nu mai stiu incotro sa o iau si apelez in special la cei care au GSX600f din 86 pana prin 2000.Problema mea sta in felul urmator,nu stiu din ce cauza mi s-a slabit roata de pe spate si mi-a tras-o inspre fata din care a rezultat urmatoarea si cea mai grea problema.Din toata chestia asta lantul cand a ajuns la pinion a facut o burta (din ce cred eu ca altceva nu vad sa se fi intamplat) si mi-a spart capacul,dar nu grav,insa :eek: mi-a rupt boltul care impinge in ambreiaj din melcul ala care e tras de cablul de ambreiaj.Rugamintea mea :hug: este, cine are GSX600F sau din cate am inteles si un GSXR de 1100 si are boltul ala sa imi dea masura la el ca am gasit pana la urma pe cineva sa mi-l faca dintr-un material asemanator (am gasit o bucatica din el in capac).Imi trebuie lungimea si grosimea lui si daca sunteti draguti si cu o poza ca sa i-o arat omului ar fii si mai perfect.O seara buna !


» Post actualizat in 07 Aug 2014 18:31

Sau si prieteni care au GSXF nu neaparat detinatori/proprietari.Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult de tot...sincer decat lungimea si grosimea ma interesa dar grosimea cred ca o masor din melc

» Post actualizat in 08 Aug 2014 08:07

Nu il gasesc pe motorip pe motociclism.daca m.ai putea ajuta cu un numar de telefon ar fi bine.daca nu e bine si atat ca mi.ai zis lungimea.o zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O idee nebuneasca... cit de greu poate sa fie sa aproximezi lungimea? O faci mai lunga si o iei la flex dupa. Iti dai seama cit trebuie luat functie de distanta care ramine intre capac si motor. Sau iei o antena de la un radio vechi, o pui acolo extinsa si vezi cit o comprima capacul cind il montezi. Grosimea ma gindesc ca e si mai usor s-o aproximezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O idee nebuneasca... cit de greu poate sa fie sa aproximezi lungimea? O faci mai lunga si o iei la flex dupa. Iti dai seama cit trebuie luat functie de distanta care ramine intre capac si motor. Sau iei o antena de la un radio vechi, o pui acolo extinsa si vezi cit o comprima capacul cind il montezi. Grosimea ma gindesc ca e si mai usor s-o aproximezi.

 

Chiar as fi curios cum aproximezi tu distanta intre ceva si altceva atunci cand nu vezi nimic si nici nu iti intra vre-un aparat de masurat.intr-adevar ideea ta cu antena ar fi buna,dar acum am rezolvat multumesc lui Addy91.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...