Sari la conținut

Plimbare pe 04-08 septembrie in Thassos


NVS
 Share

Postări Recomandate

Vreun doritor de plimbare si plaja in Thassos? Perioada 04-08 septembrie, cazare rezervata - un studio de 2 persoane liber(100 euro). Cuplul ce trebuia sa mearga nu mai poate. Cu motorul, bineinteles, si prin noua granita deschisa la Makaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doritori estem, dar nu mai primim liber de la stapanul plantatiei... :) Pe langa ce zice colegul de mai sus, musai sa va plimbati si prin mijlocul insulei, am vazut multe locuri interesante pe net, noi ne-am rezumat doar la statiunile din jur si acum regretam un pic, dar ne-om intoarce iar! Sa nu va stresati in mod special cu Giola, nu e cine stie ce. Daca totusi vreti sa ajungeti si acolo, plecati de dimineata, noi am fost singurele persoane acolo, in jur de ora 8-8:30. E un pic mai abrupt si soseaua mai nasoala (drum de pamant) pe alocuri, dar daca m-am descurat eu cu zx9r-ul, merge si VFR-ul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar drumul spre Giola nu este asfaltat -> mult praf. Iar cand ajungeti la mal,pe stanci, veti observa ca apa din "piscina naturala" este statuta si tulbure. Lucru datorat faptului ca anul asta nu au fost valuri mari, sa o schimbe si sa fie curata

 

 

post-37300-0-03074100-1409037327_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc baieti!

 

Insula o cunosc, am fost anul trecut cu masina, iar anul asta mi-am propus sa duc si motorul pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti grija ca pe insula este ulei, de la masinile ce transporta marmura. Conduceti prudent, mai ales in curbe si pe urcare.

Editat de Shiro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai ziceau astia ca ar fi si de la scutere ca 'tusesc' ulei pe forja la deal, dar cred ca sunt zvonuri. Ce e drept, mi-a alunecat in cateva locuri roata spate, dar de vina cred ca era asfaltul, ciudat de neted in unele locuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...