Sari la conținut

Protectii tobe


matrixx
 Share

Postări Recomandate

Este vreo modalitate sau daca a incercat careva sa va protejati tobele.

Sant multe cazuri cand sansele de a cadea sant foarte mari si multi dintre noi au tobe scumpe cred ca e total neplacut sa vezi ca sant polizate dupa o cazatura.

Eu ma gandeam ca se pot pune ceva protectii mai mici sau mai mari ,customizate oridecare care sa protejeze totusi , bineteles ca toti tinem la aspectu tobelor dar se pot pune ceva care sa nu acopere in mare parte aspectu tobei.

 

Ma gandeam ceva de genu din poza si ideea e sistemu de prindere cu coliere in rest se poate modifica dupa plac

se poate prinde choar la capetele tobei ceva ca si crashpad-urile.

post-85888-0-93223800-1414848444_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate,asta da bataie de cap,sa protejezi toba la impact?

Ar fi ultima mea grija!!! La tine te-ai gandit? Ai un echipament de top?

M-ati spart voi astia cu "nici macar sa nu iti treaca prin imaginatie sa te urci pe motor pana nu iti iei un echipament de 5 ori mai scump decat o casa. Echipamentul te face mai destept si datorita lui nu mai mori cand calca tirul pe tine ca esti prost si cazi pe curbe"

Poate are, poate nu, nu-i treaba noastra. Il acuzi indirect ca nu are grija de el fara sa stii nimic. Pentru ce iti mai ridici motocicleta de pe jos cand cade de pe cric daca esti asa fericit ca ai scapat teafar datorita unui echipament de top? Ar trebui sa nu ne mai punem crash pad la moto ptr ca dureaza 15 zile comanda de pe louis, iar pana ajunge acasa apare un alt articol de top printre echipamente si nu mai esti la zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ati spart voi astia cu "nici macar sa nu iti treaca prin imaginatie sa te urci pe motor pana nu iti iei un echipament de 5 ori mai scump decat o casa. Echipamentul te face mai destept si datorita lui nu mai mori cand calca tirul pe tine ca esti prost si cazi pe curbe"

Poate are, poate nu, nu-i treaba noastra. Il acuzi indirect ca nu are grija de el fara sa stii nimic. Pentru ce iti mai ridici motocicleta de pe jos cand cade de pe cric daca esti asa fericit ca ai scapat teafar datorita unui echipament de top? Ar trebui sa nu ne mai punem crash pad la moto ptr ca dureaza 15 zile comanda de pe louis, iar pana ajunge acasa apare un alt articol de top printre echipamente si nu mai esti la zi.

Ce ai colegu? te-a luat aviara???

Ziceam ce asa grija pt o toba? poate sa mearga si in slapi din partea mea.... cat despre tir....merci la fel!!! 1 pic cam lbg commentul tau!

Editat de iulian-isaia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu inteleg aluzia cu "merci la fel", dar cred ca e vina mea. Ar fi trebuit sa scriu in paranteza ca tot ceea ce am scris intre ghilimele, e la modul sarcastic. Nu am nimic cu tine doar ca incepe sa devina penibila grija unora pentru echipamentul altora, aud si ei din stanga si din dreapta ca asa e bine, apoi transmit mai departe de 10 ori mai dramatic.

 

Nu am vrut sa te atac, ci doar sa scot acest "penibilism" in evidenta, ca un apropo la postul tau.

Am incercat sa dau edit sa reformulez dar a fost prea tarziu...

Editat de rylalex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vreo modalitate sau daca a incercat careva sa va protejati tobele.

Sant multe cazuri cand sansele de a cadea sant foarte mari si multi dintre noi au tobe scumpe cred ca e total neplacut sa vezi ca sant polizate dupa o cazatura.

Eu ma gandeam ca se pot pune ceva protectii mai mici sau mai mari ,customizate oridecare care sa protejeze totusi , bineteles ca toti tinem la aspectu tobelor dar se pot pune ceva care sa nu acopere in mare parte aspectu tobei.

 

Ma gandeam ceva de genu din poza si ideea e sistemu de prindere cu coliere in rest se poate modifica dupa plac

se poate prinde choar la capetele tobei ceva ca si crashpad-urile.

Cred ca mai trebuie inca doua coliere, sunt o pereche pentru o brida si practic sunt doua bride pentru o protectie/are prindere in 2 locuri. Este OK !, dar depinde de cazatura si pe ce cazi, ...la un impact puternic toba se deformeaza si cu aceasta protectie. In final ofera un grad de protectie pentru toba....interesant cat costa sistemul?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D'aia mi'am luat motor cu toba sub sa...sa scap de polemici...am si echipament :)) si tind sa cred ca am si ceva skilluri

» Post actualizat in 02 Nov 2014 01:49

D'aia mi'am luat motor cu toba sub sa...sa scap de polemici...am si echipament :)) si tind sa cred ca am si ceva skilluri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate,asta da bataie de cap,sa protejezi toba la impact?

Ar fi ultima mea grija!!! La tine te-ai gandit? Ai un echipament de top?

Mda poate pentru tine, dar sant tobe de sute de euro si poate daca ai avea si tu niste tobe de vreo 500 euro teai gandii ,sau poate ca ai destui bani incat sa zici imi iau altele si mai si, no problem.

Si vorbeam despre tobe nu despre altceva , poate am toate dotariile de top chiar de aceea incerc sa nu arunc bani daca nu trebuie.

» Post actualizat in 02 Nov 2014 13:09

M-ati spart voi astia cu "nici macar sa nu iti treaca prin imaginatie sa te urci pe motor pana nu iti iei un echipament de 5 ori mai scump decat o casa. Echipamentul te face mai destept si datorita lui nu mai mori cand calca tirul pe tine ca esti prost si cazi pe curbe"

Poate are, poate nu, nu-i treaba noastra. Il acuzi indirect ca nu are grija de el fara sa stii nimic. Pentru ce iti mai ridici motocicleta de pe jos cand cade de pe cric daca esti asa fericit ca ai scapat teafar datorita unui echipament de top? Ar trebui sa nu ne mai punem crash pad la moto ptr ca dureaza 15 zile comanda de pe louis, iar pana ajunge acasa apare un alt articol de top printre echipamente si nu mai esti la zi.

Thx !!!

» Post actualizat in 02 Nov 2014 13:14

Baieti eu unu o sa incerc sa adaptez ceva si poate o sa va ajute si pe voi ,vreau sa pun ceva coliere de cauciuc sau teflon o sa vad ce reusesc la capetele tobei unde rezistenta e mai mare si eu zic ca ar trebuii sa ajute , nu am pretentia la o cazatura buna sa arate ca noua da nici sa o faca pe jumate .

» Post actualizat in 02 Nov 2014 13:21

Cred ca mai trebuie inca doua coliere, sunt o pereche pentru o brida si practic sunt doua bride pentru o protectie/are prindere in 2 locuri. Este OK !, dar depinde de cazatura si pe ce cazi, ...la un impact puternic toba se deformeaza si cu aceasta protectie. In final ofera un grad de protectie pentru toba....interesant cat costa sistemul?!

http://olx.ro/oferta/protectie-evacuare-motocicleta-protectie-toba-esapament-IDRRRb.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda poate pentru tine, dar sant / sunt tobe de sute de euro si poate daca ai avea si tu niste tobe de vreo 500 euro teai/ te-ai gandii/ gandit ,sau poate ca ai destui bani incat sa zici imi iau altele si mai si, no problem.

Si vorbeam despre tobe nu despre altceva , poate am toate dotariile/ dotarile de top chiar de aceea incerc sa nu arunc bani daca nu trebuie.

» Post actualizat in 02 Nov 2014 13:09

Thx !!!

» Post actualizat in 02 Nov 2014 13:14

Baieti eu unu / unul o sa incerc sa adaptez ceva si poate o sa va ajute si pe voi ,vreau sa pun ceva coliere de cauciuc sau teflon o sa vad ce reusesc la capetele tobei unde rezistenta e mai mare si eu zic ca ar trebuii / trebui sa ajute , nu am pretentia la o cazatura buna sa arate ca noua da/dar nici sa o faca pe jumate/ jumatate.

» Post actualizat in 02 Nov 2014 13:21

http://olx.ro/oferta/protectie-evacuare-motocicleta-protectie-toba-esapament-IDRRRb.html

Atentie ! Plange limba romana in scrierea ta....... 7 greseli in 2 fraze !?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda poate pentru tine, dar sant tobe de sute de euro si poate daca ai avea si tu niste tobe de vreo 500 euro teai gandii ,sau poate ca ai destui bani incat sa zici imi iau altele si mai si, no problem.

Si vorbeam despre tobe nu despre altceva , poate am toate dotariile de top chiar de aceea incerc sa nu arunc bani daca nu trebuie.

Stii ceva? Daca faci un topic, in care ceri pareri, macar citeste-le cu atentie.

Asta am spus si eu, sa nu arunci cu banii pe prostii, asta este parerea mea despre protectiile de toba la care visezi.

La cele doua motoare pe care le-am avut le-am schimbat tobele de fabrica, deci?

Despre echipament, nu m-am referit la fitze, ci doar la aspectul practic al acestuia, daca ai un accident mai important esti tu....cam asta era ideea.

 

Daca cineva iti raspunde la intrebari nu inseamna ca iti vrea raul, era doar un sfat, nu te pripi sa acuzi,,,

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dedant68

Sincer numi pasa de limba romana nu pun liniuta de despartire si alte kkturi sant f constient si chiar numi pasa daca deranjeaza pe careva asta inseamna ca ar trebuii sa mearga pe un forum de gramatica pe de alta parte indiferent cum as scrie banuiesc ca se prinde ideea si nici nu esti primu care imi atrage atentia .

Cum am mai spus si altora nu dau examen de gramatica de literatura si inca ceva ...... am ajuns intro tara straina pentru ca am invatat toata viata mea sa fiu f bun in cea ce fac fara ca ROMANIA sa ma ajute cu ceva , ba dimpotriva daca am progresat pe proprile mele puteri mau franat din toate punctele de vedere si am ajuns sa imi fie rusine sa vorbesc romaneste in alta tara , si asta datorita prostiei si coruptiei care domina totul , pacat de baieti ca tine si ca altii capabili si multi altii care au incercat sa faca ceva dar dupa cum stiti e un mare cacao in tara asta si o sa fie si mai mare , asa ca f.....ck off cu gramatica CHIAR NU_MI PASA.

 

@iulian-isaia

Daca tie ti se pare ca o pereche de tobe arrow de 400 de euro e o prostie inseamna ca stai bine cu banii si bravo tie in rest credema ca pana in prezent tot ce am visat a devenit realitate pentru mine asa ca in curant o sa fac o poza la cea ce am visat pe de alta parte nu am ce sati demonstrezi tie nimic , in acest topic vroiam sa ajut si poate ca unii o sa aprecieze asa ca tu in continuare nai decat sati cumperi tobe de fabrica si daca ai ceva protectii la motor scoatele si alea jos ca sa poti schimba de fabrica tot daca iti permiti.

 

 

 

In rest va doresc cele bune tuturor !!!

Editat de matrixx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dedant68

Sincer numi pasa de limba romana nu pun liniuta de despartire si alte kkturi sant f constient si chiar numi pasa daca deranjeaza pe careva asta inseamna ca ar trebuii sa mearga pe un forum de gramatica pe de alta parte indiferent cum as scrie banuiesc ca se prinde ideea si nici nu esti primu care imi atrage atentia .

Cum am mai spus si altora nu dau examen de gramatica de literatura si inca ceva ...... am ajuns intro tara straina pentru ca am invatat toata viata mea sa fiu f bun in cea ce fac fara ca ROMANIA sa ma ajute cu ceva , ba dimpotriva daca am progresat pe proprile mele puteri mau franat din toate punctele de vedere si am ajuns sa imi fie rusine sa vorbesc romaneste in alta tara , si asta datorita prostiei si coruptiei care domina totul , pacat de baieti ca tine si ca altii capabili si multi altii care au incercat sa faca ceva dar dupa cum stiti e un mare cacao in tara asta si o sa fie si mai mare , asa ca f.....ck off cu gramatica CHIAR NU_MI PASA.

 

@iulian-isaia

Daca tie ti se pare ca o pereche de tobe arrow de 400 de euro e o prostie inseamna ca stai bine cu banii si bravo tie in rest credema ca pana in prezent tot ce am visat a devenit realitate pentru mine asa ca in curant o sa fac o poza la cea ce am visat pe de alta parte nu am ce sati demonstrezi tie nimic , in acest topic vroiam sa ajut si poate ca unii o sa aprecieze asa ca tu in continuare nai decat sati cumperi tobe de fabrica si daca ai ceva protectii la motor scoatele si alea jos ca sa poti schimba de fabrica tot daca iti permiti.

 

 

 

In rest va doresc cele bune tuturor !!!

OK , scuze daca te-am deranjat... iar daca tu esti constient cum se scrie corect si totusi fososesti limba romana asa...no comment !

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice critici sau judecati aduse din partea membrilor pentru mine sant egal cu zero , o sa fac tot posibilul sa am o contributie buna pe acest forum si sa pot ajuta cat mai mult in rest sant prea trecut prin prostiile vietii sa le mai bag de seama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK , scuze daca te-am deranjat... iar daca tu esti constient cum se scrie corect si totusi fososesti/folosesti limba romana asa...no comment !

Numai bine

Uite ca am inceput si eu sa gresesc :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca am inceput si eu sa gresesc :crack:

Hahaha fi pe pace astea sant fleacuri , credema in viata sant lucruri atat de importante incat altele sant invizibile in fata lor de fapt cred ca sti

p.s. team adaugat pe mess

» Post actualizat in 04 Nov 2014 08:16

%

» Post actualizat in 04 Nov 2014 08:16

Exista, uita-te in special la baietii cu supermoto, au un fel de inel de cauciuc care se pune pe toba.

Sa sti ca e o idee buna treaba cu inelul , o sa incerc o modalitate sal fac mai gros si poate mai lat si e destul de ok sa faca un pic de treaba .

Editat de matrixx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...