Sari la conținut

Incepator in dificultate la alegerea motocicletei


Postări Recomandate

  • 6 months later...

Asa cum spuneam in postarea initiala, sunt "foarte incepator" in ale motocilismului.

Si nu ma refer doar la partea tehnica, la echipament, accesorii, ci si la celelalte lucruri pe care le presupune treaba asta.

Sunt extrem de incantat sa observ felul cum interactioneaza membri unei astfel de comunitati si pasiunea, dorinta de a impartasi din experienta proprie, care se simte in spatele fiecarei postari.

Multuesc tuturor pentru recomandari, si pentru comentarii.

Imi doresc sa ajung la momentul in care sa pot sa ofer si eu din experienta acumulata.

 

Toate cele bune!

Pana la urma ti-ai luat motor? Daca nu, mai e un aspect care te-ar putea ajuta in decizie :

Consumul la BMW F650 e cam 4%

La Transalp, spre 5.5% sau peste.

Bafta si asteptam primele impresii cu primul motor.

Editat de Socoban Maria
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 la F 650 Funduro nu exista, mai realist e 4,5. Cel mai putin am scos 4,2, mers exclusiv in afara orasului si tinuta in 90 km/h.

Diferenta de consum intre Funduro si Trnsalpul 600 e de cca. 1 litru la suta de km, dar merita cu prisosinta litrul ala in plus ca pret pentru elasticitatea V2.

GS e alta poveste, fiind injectie, iar omologul sau, Transalpul 650 nu cred sa pape sub 5,5.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma ti-ai luat motor? Daca nu, mai e un aspect care te-ar putea ajuta in decizie :

Consumul la BMW F650 e cam 4%

La Transalp, spre 5.5% sau peste.

Bafta si asteptam primele impresii cu primul motor.

salut,

ce ai ales? sunt in situatia ta numai ca oscilez intre BMW F650 si Vstrom 650. Stiu ca e dif de motoare si consum dar Vstromul imi pare mai elegant(nu sunt chiar fan enduro).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...