Sari la conținut

Accident intersectie Moghioros


heinrich08
 Share

Postări Recomandate

Eu nu inteleg de ce trebuie sa ne riscam pielea si oasele (nu vreau sa ma gandesc mai departe) pe o vreme ca asta, mai ales noaptea. Nu vorbesc de cei nevoiti s-o faca, vezi scuteristii care livreaza toate alea. Este singurul mod de a ne deplasa ? De acasa pana la slujba fac mai putin cu metroul. Nenorocirea este ca mai am si alte drumuri de facut. Pe distante scurte, cred, ar trebui reinventat mersul pe jos. Cu riscul de a fi numit "motociclist de duminica" nu plec de acasa daca este ud pe jos. Nu mi-e frica de udatura dar sa ma prinda ploaia la intoarcere acasa.

Am patit-o o data. Firma unde lucrez a organizat un simpozion la Poiana Brasov la inceputul lui mai 2011. Cand am plecat din Buc. soare, frumos, 15-18 grade, ideal. Desi aveam transport asigurat (mi-au carat bagajele), m-am suit pe motor, am imbinat utilul cu placutul. Seara in decurs de vreo doua ore, o ploaie s-a transformat in ninsoare, de-a pus-o de-o palma. A doua zi am plecat fara probleme, norocul a fost ca era destul de cald si nu s-a depus pe asfalt, altfel o lasam acolo. Din cand in cand mai cadea din copaci zapada moale, trebuia sa fii atent sa nu calci pe ea. Am ajuns cu bine, cu vreo ora inaintea celorlalti care mi-au adus bagajul, acasa.

Pana la urma trebuie sa invatam cu greul nu ? Totul este sa nu fortam prea tare norocul.

Stau si ma intreb de ce ne uram asfalt uscat ?

Editat de PoliBuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...