Sari la conținut

Proprietar Yamaha Virago 535


Postări Recomandate

Salutare ! Cunoaste cineva proprietarul motoretei din titlu, cu numar de inmatriculare B-94-KFU ?

Sta de ceva vreme buna, nemiscata si prafuita. Am gasit un bilet pe ea, cum ca cineva ar vrea sa o cumpere.A lasat si date de contact.

Nu o sa dau detalii referitoare despre locatie, din motive evidente :)

Numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca de ceva vreme inseamna de vreo 6 luni, adica de prin Octombrie, e normal. Poate omu' vrea sa isi faca asigurare doar pe 6 luni, incepand cu Aprilie si nu are unde sa isi tina motoreta.

 

Totusi, e cam ciudat sa o lase undeva unde nu e adapost, dar am vazut persoane care si-au tinut motocicleta pana pe la jumatatea lui Ianuarie fix langa scara blocului. Statea demult cu o gramada de zapada pe deasupra. Nici macar o husa pe ea nu ii pusese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E la adapost, dar zace de multa vreme. In octombrie,cand am inceput sa parchez langa ea, era deja prafuita si cu rotile desumflate.Nu am intrebat aici, in speranta ca pana la urma se va ocupa cineva de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt multi oameni care nu au grija de motocicletele lor. Nu stiu daca nu isi permit sau sunt delasatori, dar cert e ca sunt multe motociclete care stau la prafuit. Nu se obosesc nici macar sa le vanda, pentru ca oricum le scade valoarea, chiar daca nu sunt folosite. Am vazut vara trecuta intr-o parcare motorete care stateau la prafuit de cel putin un an, si acum tot acolo sunt. Mai in gluma, mai in serios, probabil asta e reteta pentru a scoate la vanzare mai tarziu motorete de 10-15 ani care au 20 000 km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...