Sari la conținut

Expo & Burn Editia a VII-a


Postări Recomandate

In weekend-ul 16-17 mai a.c, Liga Studenţilor de la Mecanică (LSM) organizează evenimentului Expo&Burn. Aflat la a VII-a ediţie, evenimentul va avea loc în parcarea Centrului Comercial Felicia, începînd cu ora 10.00.

Evenimentul este dedicat pasionaţilor de tuning şi iubitorilor de motorsport şi este deschis publicului larg. Pe parcursul a două zile, persoanele interesate vor avea ocazia să asiste atît la expoziţii de tuning şi demonstraţii de drift, cît şi la concursuri de îndemanare, unde pasionaţii de maşini si motociclete vor putea sa îşi încerce abilităţile într-un mediu sigur şi legal.

„Prima ediţie Expo&Burn s-a desfăşurat în faţa unui cămin din campusul Tudor Vladimirescu, cu cîţiva participanţi şi un public foarte mic. Ediţia a VI-a s-a bucurat de un public format din sute de spectatori în cele două zile de desfăşurare a evenimentului şi de un număr de peste 125 de participanţi. Aşadar, putem spune că sîntem extrem de mulțumiţi de felul în care evoluează”

post-86748-0-27501900-1431014187_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In weekend-ul 16-17 mai a.c, Liga Studenţilor de la Mecanică (LSM) organizează evenimentului Expo&Burn. Aflat la a VII-a ediţie, evenimentul va avea loc în parcarea Centrului Comercial Felicia IASI

, începînd cu ora 10.00.

Evenimentul este dedicat pasionaţilor de tuning şi iubitorilor de motorsport şi este deschis publicului larg. Pe parcursul a două zile, persoanele interesate vor avea ocazia să asiste atît la expoziţii de tuning şi demonstraţii de drift, cît şi la concursuri de îndemanare, unde pasionaţii de maşini si motociclete vor putea sa îşi încerce abilităţile într-un mediu sigur şi legal.

„Prima ediţie Expo&Burn s-a desfăşurat în faţa unui cămin din campusul Tudor Vladimirescu, cu cîţiva participanţi şi un public foarte mic. Ediţia a VI-a s-a bucurat de un public format din sute de spectatori în cele două zile de desfăşurare a evenimentului şi de un număr de peste 125 de participanţi. Aşadar, putem spune că sîntem extrem de mulțumiţi de felul în care evoluează”

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos frumos ... Ma bucur ca evenimentul a ajuns la editia a VII -a ... Imi aduc aminte cu drag zilele (si noptile) in care puneam cap la cap afisele, spatiul si aprobarile etc etc de la prima editie inclusiv pana la a IV-a editie, in timpul cand am fost organizator. ...

 

Bravo domnilor pentru ducerea mai departe a evenimentului !!!

 

P.S. Ar fi fost fain, ca afisul sa contina si parte moto, sau macar in descriere sa scrie ceva pentru cei interesati de partea moto ...

 

Speram sa tina vremea cu noi si te rog da-mi un pm cu probele la care as putea participa cu motorul, oricum Expo, nu se pune ca sigur va fi ca anul trecut ... toate motoarele puse grupat intr-o parte de perimetru.

 

Guma spate: 180 / 190 55 17 ...

 

Majoritatea, exceptand enduro si cross, au jante pe 17, latimea este neglijabila, cat si concavitatea anvelopei. deci puneti mana pe gume de 180 -> 200 pe janta de 17.

Editat de zapp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos frumos ... Ma bucur ca evenimentul a ajuns la editia a VII -a ... Imi aduc aminte cu drag zilele (si noptile) in care puneam cap la cap afisele, spatiul si aprobarile etc etc de la prima editie inclusiv pana la a IV-a editie, in timpul cand am fost organizator. ...

 

Bravo domnilor pentru ducerea mai departe a evenimentului !!!

 

P.S. Ar fi fost fain, ca afisul sa contina si parte moto, sau macar in descriere sa scrie ceva pentru cei interesati de partea moto ...

 

Speram sa tina vremea cu noi si te rog da-mi un pm cu probele la care as putea participa cu motorul, oricum Expo, nu se pune ca sigur va fi ca anul trecut ... toate motoarele puse grupat intr-o parte de perimetru.

 

Guma spate: 180 / 190 55 17 ...

 

Majoritatea, exceptand enduro si cross, au jante pe 17, latimea este neglijabila, cat si concavitatea anvelopei. deci puneti mana pe gume de 180 -> 200 pe janta de 17.

nu se fac probe speciale pentru motociclete...deoarece multi sunt cu vitezane si nu pot face multe chestii...daca cineva stie sa se dea pe o roata in perimetrul ala in conditii de siguranta e bine venit.burn facem cu totii.

» Post actualizat in 07 May 2015 20:03

ii rog pe cei din iasi care stiu vulcanizari unde au vazut anvelope moto sau ajung sa intrebe daca cei de la vulcanizari ni le pot oferi.si sa-mi dea un pm cu adresa sau un nr de contact al vulcanizarii

multumesc mult

Editat de UrsuFlorin93
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se fac probe speciale pentru motociclete...deoarece multi sunt cu vitezane si nu pot face multe chestii...daca cineva stie sa se dea pe o roata in perimetrul ala in conditii de siguranta e bine venit.burn facem cu totii.

Spatiul destinat show`ului ... exceptand expo e cel de anul trecut? ... sau ati reusit sa luati maimult din parcare ...

 

Si referitor la vitezane, sunt o groaza de probe la care pot participa ... de curiozitate ai fost la vreo intrunire? ... Sunt idei cu zecile ...

 

In Iasi nu sunt anvelope moto la vulcanizari din coltul blocului, mai degraba ai sanse sa vorbesti cu baietii de la Madras, Oreste, Vali, Mymoto, etc etc ... Nici un mobrist intreg la minte nu se duce la o vulcanizare normala.

Editat de zapp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa facem aici scandal...la vulcanizarile din coltul blocului aduc ei cauciucuri in ideea ca noi le punem pe motorete...si acum le dau degeaba ca sa nu le mai ocupe loc...din pacate nu am reusit sa particip la nici o intrunire deoarece vara sunt plecat din tara ...exact cand e mai frumos...daca are cineva o idee o accept cu mare placere...anul acesta am reusit sa luam mai mult din parcare...ramane doar sa ne organizam spatiul

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...