Sari la conținut

vinyl wrap - ce fac cu micile indoituri?


Postări Recomandate

Salut!

 

Ok, recunosc, e vorba de masina. As vrea sa o colantez ca sa ascund micile zgarieturi care s-au acumulat in timp (ies muuult mai ieftin decat un vopsit integral). Intrebarea e: cu ce pot umple micile indoituri/zgarieturi/ciobituri? Ideal ar fi un fel de chit care sa nu necesite prea mult slefuit, ca nu vreau sa stric foarte rau vopseaua existenta.

 

Ceva idei?

 

Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Ok, recunosc, e vorba de masina. As vrea sa o colantez ca sa ascund micile zgarieturi care s-au acumulat in timp (ies muuult mai ieftin decat un vopsit integral). Intrebarea e: cu ce pot umple micile indoituri/zgarieturi/ciobituri? Ideal ar fi un fel de chit care sa nu necesite prea mult slefuit, ca nu vreau sa stric foarte rau vopseaua existenta.

 

Ceva idei?

 

Alex

cumperi o folie mai groasa care este si mai calitativa dar si mai scumpa.micile indoituri le astupi cu chit auto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumperi o folie mai groasa care este si mai calitativa dar si mai scumpa.micile indoituri le astupi cu chit auto

 

Interiorul l-am facut cu folie Oracal 975, cu textura, foarte calitativa si destul de groasa, dar FOARTE scumpa. Pentru exterior ma gandeam la Oracal 651.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interiorul l-am facut cu folie Oracal 975, cu textura, foarte calitativa si destul de groasa, dar FOARTE scumpa. Pentru exterior ma gandeam la Oracal 651.

651 2ste o folie ïeftina

daca nu tii foarte tare la aspect si durabilitate e ok si aia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Ok, recunosc, e vorba de masina. As vrea sa o colantez ca sa ascund micile zgarieturi care s-au acumulat in timp (ies muuult mai ieftin decat un vopsit integral). Intrebarea e: cu ce pot umple micile indoituri/zgarieturi/ciobituri? Ideal ar fi un fel de chit care sa nu necesite prea mult slefuit, ca nu vreau sa stric foarte rau vopseaua existenta.

 

Ceva idei?

 

Alex

 

Salut, si eu am folie pe una din masini. Inainte de a intinde folia pe tabla trebuie pregatita exact ca pentru vopsire dar fara matuire. Daca reparatiile nu au fost facute bine, folia o sa-ti scoata in evidenta toate imperfectiunile.

Depinde de culoare, 651 tine ~ 2-3 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

651 2ste o folie ïeftina

daca nu tii foarte tare la aspect si durabilitate e ok si aia

 

 

Merci mult de info!

 

As merge pe un negru mat. Am vazut ca e in jur de 30ron metrul. Daca ai experienta, crezi ca sunt suficienti 20mp pt un E90? Pentru folii mate sunt restrictii la spalare?

 

Alex

Editat de jinxy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La folia negru mat este mai delicata aplicarea si stergerea masinii dupa spalare.

am luat eu o "teapa"cu negru mat la casca si nu mi mai trebuie.....

off.

tot in publicitate lucrezi colegu?

» Post actualizat in 19 May 2015 12:41

Merci mult de info!

 

As merge pe un negru mat. Am vazut ca e in jur de 30ron metrul. Daca ai experienta, crezi ca sunt suficienti 20mp pt un E90? Pentru folii mate sunt restrictii la spalare?

 

Alex

din pacate nu cunosc dimensiunile masinii in cauza sa ti pot spune necesarul de folie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...