Sari la conținut

Ij la pret de Harley ?


mos bear
 Share

Postări Recomandate

Şi deschizi topic pentru asta? Nu mai bine dădeai un telefon să afli?

Dacă e 2000 euro, cam mult dar totuşi e relativ OK, iar dacă e 20000 euro eventual atunci se putea discuta.

Editat de Dr_krl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai tocmai de asta am deschis topicul , doar din dorinta de a discuta . 90000 lei !!! Mi se pare enorm . Nu vreau sa stric pretul omului , nu vreau sa dau telefon sa-mi spuna ca se cere un pret corect , caci as crede ca ma ia drept trecere de pietoni , vreau sa discutam despre astfel de oferte .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E originala de TV . Da sa sti ca te poti barbieri la fix privindu-te in ea . Te vezi de la buric in sus . Eu zic ca-i buna si de curent , te poti ascunde dupa ea . :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto de colectie ,proprietar unic. 71 anul , minim 18 ani proprietarul la data achizitiei .44 +18 => minim 62 ani varsta actuala a proprietarului. Cine sunteti voi sa-i spuneti ce pret are motoreta care l-a tinut o viata intreaga? Si sa nu uit vopsea originala...

» Post actualizat in 07 Jun 2015 08:06

Plus extra-URI oglinda dreapta scuter , oglinda tv si abtipild smecker pe aripa spate.

» Post actualizat in 07 Jun 2015 08:18

Si stop-urile sunt de la motoreta mobra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto de colectie ,proprietar unic. 71 anul , minim 18 ani proprietarul la data achizitiei .44 +18 => minim 62 ani varsta actuala a proprietarului. Cine sunteti voi sa-i spuneti ce pret are motoreta care l-a tinut o viata intreaga? Si sa nu uit vopsea originala...

» Post actualizat in 07 Jun 2015 08:06

Plus extra-URI oglinda dreapta scuter , oglinda tv si abtipild smecker pe aripa spate.

De unde ghicim noi varsta vanzatorului ? Iata calculul probabilitatii prin simpla adunare .... Da' daca vanzatorul o fi mostenitorul , mostenitorului de drept ? Am putea calcula cu relatia 44 ani de la fabricatie - 35 ani varsta primului mostenitor - 18 ani varsta celui de al- II -lea mostenitor ....... ?

Noi nu spunem ce pret are motoreta , ci ne minunam de valoare , deh .

Mare fapta ca are vopseaua originala , aia face cel putin 31, 7 % din valoarea deductibila a pretului de la data facturarii si o cota de uzura de 0,02 % la care se adauga TVA de 24 % , rezultand un indice de crestere a valorii reziduale de....... Hai ca m-am talambit .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe cand se potcovea puricele cu 99 ocale de plumb de picioare si sarea in vazduh de nici F16 nu-i facea fata ..... :crack:

 

Apropos , am gasit ( nu stiu pe unde ) , ij jupiter 5 , 350 cmc ,intr-un cilindru ( original ) !!! Or fi inebunit rusii ? Nu oi sti eu ca s-a fabricat Ij 5 cu motor de festival ? .....

Editat de mos bear
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Planeta 5 a fost si cu frina pe disc. Camasa comprimata da ca festivalul nu a fost niciodata de frumos.

Ij-ul 2; 3;4;5 cu motoare 350 au fost in doi cilindrii . Intr-un cilindru au fost 2.5 si 3.5 47 ( primele de dupa DKW , caci se stie ca IJ este DKW), festivalul , Ij Jupiter1

 

Ij festival , nu este un motor neparat frumos , dar in viziunea mea , pot afirma ca este un adevarat Harley rusesc .

» Post actualizat in 07 Jun 2015 09:29

http://www.motorstown.com/images/izh-yunker-07.jpg Uite ceva frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De efect poza cu nenea motopolitaiu... fara nici un pic de protectie. Casca manusi si cel mai tare cu pantofii vestedziti . Pacat de frumusetea mobrei. Stiu ca sunt oftopic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...