Sari la conținut

PLAIUL MOTOCICLISTILOR - editia a 4-a VATRA DORNEI


morriss
 Share

Postări Recomandate

Motociclistii dorneni va invita la intalnirea prieteneasca de la Vatra Dornei - editia a 4-a, in perioada 14 - 16 august 2015. Petrecerea se va tine in aceeasi locatie ca si anul trecut.

Pentru alte detalii :

/index.php?/topic/714185-plaiul-motociclistilor-editia-a-3-a-vatra-dornei/?hl=%2Bplaiul+%2Bmotociclistilor

https://www.facebook.com/events/844177162331753/

 

In curand si alte detalii.......

Va asteptam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Daca se mai organizeaza vreo tura offroad in Calimani, aveti grija ca cei de la Parcul National Calimani anul asta sunt pusi pe treaba. Am facut o tura pe la cariera de sulf si am mers pe un drum(drum batran de ciment) de la cariera (unde era bariera jos-pe pamant-parca era rupta) si m-am trezit cu un paznic de acolo dupa mine ca sa imi dea amenda 30.000 RON. Au ceva cu motociclistii ca i-au alergat prin parc--pe cei cu enduro usor. Am vazut ca au pus indicatoare, unde e voie si unde nu e. Totusi, nu cred ca e o problema sa se faca un Transcalimani daca se merge doar pe forestierele principale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, as vrea sa vin la voi sambata peste Calimani cu vacuta BMW F 800 GS cu cauciucuri stradale cu pasager din directia Toplita. Inteleg ca primii 30 km de la Monument pana la Cariera sunt forestier cu piatra mica. Asta nu e o problema, sant obisnuit. Dar nu sunt sleauri sau bolovani foarte mari ? Cat de rau e cu 2 persoane ? Se poate manca undeva pe drum ?- vreo cabana sau bufet deschis pana la Gura Haitii, unde intentionam sa facem o drumetie dus-intors pana la Rezervatia Stancile 12 Apostoli. Cat timp mi-ar lua drumul asta ? Sau e mai bine pe la Bilbor- Dragoiasa-Paltinis-Panaci ? Care e treaba cu rangerii aia, totusi daca vin dinspre Toplita doar nu m-or intoarce :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa vii pe la monument, nu te scoate la Iezer. Trebuie sa treci de intersectia cu monumentul si sa ajungi la Cabana Lomas. De acolo urci in Calimani. Numai ca drumul e destul de urat. Daca ai experienta nu-i bai. NU-l recomand incepatorilor mai ales cu pasager. Da-mi un telefon si discutam mai multe.....Bafta....0740026334


» Post actualizat in 13 Aug 2015 08:16

Legat de Rangeri nu stiu ce sa zic. Daca ramai pe drumul principal si nu te bagi pe traseul de picior nu cred ca sunt probleme.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la Bilbor pot sa-ti spun ca e mai rau in localitate decat pe urcare sau coborare dincoace....Dincolo avand in vedere ca nu a fost ploaie nu cred ca sunt probleme. Mai rau e de la Lomas pana in intersectia mare in triunghi, in care trebuie sa faci stranga......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cred ca este undeva spre Pasul Rotunda, pe Varful Omu. Nu o sa ajungem acolo....Oricum nu e nimic batut in cuie. Planul ar fi sa urcam spre Giumalau si dupa Cabana Gigi Ursu sa facem stanga si sa iesim in Mestecanis. De acolo coboram, facem dreapta Ciocanesti si urcam pe Ousoru. De acolo in functie de timp ne intoarcem, sau o mai lungim.....Hotaram totul vineri seara la un pahar........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...