Sari la conținut

Vreau KLR 650!


--=HD=--
 Share

Postări Recomandate

Vreau KLR 650!!! DIN NOU!

Asa cum am mai spus-o pe acest Forum, am ramas in continuare indragostit de KLR. Deci vreau sa-mi iau din nou.

Daca aveti un KLR sau stiti un KLR in stare buna spre foarte buna (atat tehnic, cat si estetic), va rog sa mi-l aduceti la cunostinta insotit de cateva detalii, cum ar fi: an, locatie si pret.

 

Vreau un KLR care sa mearga si sa arate mai bine decat cel pe care l-am detinut acum ceva ani de zile.

Si ca sa va faceti o idee, voi pune si poze cu acesta:

 

 

post-54267-0-31701400-1435513683_thumb.jpg

post-54267-0-12945300-1435513699_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?/topic/728160-kawasaki-klr650/?hl=kawasaki

» Post actualizat in 28 Jun 2015 18:17

Si uite si cel pe care il vinde colegul Ionita Alexandru:

/index.php?/topic/726160-vand-moto-enduro-600cm/?hl=kawasaki

» Post actualizat in 28 Jun 2015 18:17

Cum de ai ramas asa de legat exact de acest model?

 

Le stiu pe cele doua dar, din pacate, nu sunt pe gustul meu.

Referitor la intrebare, chiar nu stiu ce sa-ti raspund... Este o motocicleta care merge cam peste tot si o face foarte bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca te impaci cu monocilindrul mare? (eu nu m am putut nicicum obisnui, nu as mai vrea asa ceva, nu mi se potriveste, imi place prea mult V2:) )

 

N-as prea vrea sa-ti raspund, pentru ca simt cum incet, dar sigur, ajungem la obisnuitele discutii despre "care este mai cu mot". Incepem sa ne porcaim, iar eu chiar as vrea sa gasesc un KLR bun, nu sa stricam inca din start topicul.

Sa zicem, ca s-o spun cat mai frumos cu putinta, ca pe primul loc in topul preferintelor mele, cand vine vorba despre japoneze, sunt monociclindricele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc userului @adybai pentru pont. M-a trimis la un motociclist vechi, pasionat de enduro-touring, posesorul unui KLR chiar in mintile lui. Din pacate pretul depaseste bugetul meu...

Daca intereseaza pe cineva un DR 800 Big, omul detine si asa ceva.

Motocicletele nu sunt scoase spre vanzare, dar s-ar vinde, pentru pretul potrivit. Luati legatura cu @adybai, daca sunteti interesati.

 

In continuare sunt in cautarea unui KLR!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i un motor care sa dea pe-afara de frumusete...dar dupa ce il calaresti nitel mai ales off road, incepi sa-l iubesti... nu-i pretentios si face mai multe decat arata.

De asta cred ca va trebui sa ai destul noroc sa gasesti unul bun si la un pret decent...pentru ca nu stiu ce proprietar de klr ar vrea sa il schimbe...decat tot pe un klr mai nou ;)

Am cautat si eu acum cativa ani, dar m-am lasat pagubas...erau doar vechituri, iar cele bune se dadeau imediat ce aparea anuntul. Asa ca nu pot decat sa iti urez bafta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://olx.ro/i2/oferta/vand-kawasaki-klr-tengai-91-ID1fMO7.html#:d6a0834d5b

Nu am primit niciodata cat am cerut pe motocicleta asta, iar cine a avut-o stie ca valoreaza mult mai mult.

 

Din pacate nu vreau Tengai. Dar recunosc ca, daca erai din Bucuresti, as fi venit sa-l vad. Nu se stie niciodata, la fata locului, cum imi face cu ochiul.

» Post actualizat in 10 Jul 2015 07:35

De asta cred ca va trebui sa ai destul noroc sa gasesti unul bun si la un pret decent...pentru ca nu stiu ce proprietar de klr ar vrea sa il schimbe...decat tot pe un klr mai nou ;)

Am cautat si eu acum cativa ani, dar m-am lasat pagubas...erau doar vechituri, iar cele bune se dadeau imediat ce aparea anuntul. Asa ca nu pot decat sa iti urez bafta :)

 

A fost unul care arata foarte bine (cel putin in poze) la Moreni, Era din 1995. Pretul cerut, dupa parerea mea, era decent: 1500 euro. Doar ca omul s-a ofuscat imediat ce a auzit la telefon cuvantul "negociere". De aici incolo discutiile noastre telefonice au fost, ca sa zic asa, aprins-rautacioase. Intr-un final a ajuns sa nu-mi mai raspunda la telefon si nici la mesaje. Culmea este ca ma hotarasem sa-i dau ultimul pret cerut: 1400 euro.

Ca sa intelegeti cum a decurs prima noastra discutie telefonica:

Eu: Salut! Care este ultimul pret al KLR-ului?

El: Cat este scris in anunt: 1500 de euro. Si mai dai tu o bere cand vii sa-l vezi, pentru ca nu te-am facut sa vii degeaba si motocicleta arata si merge exact cum am spus.

...

Sa fie sanatos cu KLR-ul lui.

Probabil l-a dat, pentru ca arata prea bine ca sa nu mearga bine. Eu unul n-am mai incercat sa-l caut pe om.

» Post actualizat in 10 Jul 2015 07:37

...

» Post actualizat in 10 Jul 2015 07:40

Am cautat si eu acum cativa ani, dar m-am lasat pagubas...erau doar vechituri, iar cele bune se dadeau imediat ce aparea anuntul. Asa ca nu pot decat sa iti urez bafta :)

 

Am mai cautat si eu, chiar anul trecut. Am anuntul pe la "Cumparari". Tot asa, n-am gasit mare lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...