Sari la conținut

Ajutor tub oxigen


Postări Recomandate

Salutare. Caut pe cineva care lucreaza cu aparat de sudura oxiacetilena. Vreau sa cumpar un tub de oxigen si nu ii pot determina anul de fabricatie. M-am tot uitat pe el,am gasit multe chestii scrise,cifre,etc. Asadar,caut pe cineva, contracost , sa mergem sa vedem tubul si sa-mi zica daca e ok sa-l cumpar sau nu si anul lui de fabricatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Caut pe cineva care lucreaza cu aparat de sudura oxiacetilena. Vreau sa cumpar un tub de oxigen si nu ii pot determina anul de fabricatie. M-am tot uitat pe el,am gasit multe chestii scrise,cifre,etc. Asadar,caut pe cineva, contracost , sa mergem sa vedem tubul si sa-mi zica daca e ok sa-l cumpar sau nu si anul lui de fabricatie

Salut! Nu conteaza anul de fabricatie al tubului, ci poansonarea lui cu data ultimei revizii. Daca data ultimei revizii a expirat, ii poti reface revizia in principiu la orice statie de reancarcare, apoi il poansoneaza din nou cu noua data contra cost si ti-l reancarca. Du-te cu tubul la o statie de reancarcare si iti spun cei de acolo daca este valabila poansonarea, daca nu, te indruma ei ce ai de facut.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Nu conteaza anul de fabricatie al tubului, ci poansonarea lui cu data ultimei revizii. Daca data ultimei revizii a expirat, ii poti reface revizia in principiu la orice statie de reancarcare, apoi il poansoneaza din nou cu noua data contra cost si ti-l reancarca. Du-te cu tubul la o statie de reancarcare si iti spun cei de acolo daca este valabila poansonarea, daca nu, te indruma ei ce ai de facut.

Numai bine!

Am vb cu cei de la incarcare. Costa 185 verificarea plus incarcarea,dar,tubul,ca an de fabricatie nu trebuie sa fie mai vechi de 40 de ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca e atat de vechi.si cauta sa nu fie expirat,daca e expirat nu ti-l incarca nimeni,ce capacitate de incarcare are,cat vrea pe el?ca daca vrea prea mult iti cumperi nou,plus nu mai stiu exact daca poti folosi unul de co2,ce fel de oxigen vrei sanitar sau tehnic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am fost in situatia ta dar in cazul meu la unul cu argon . Cand am cautat sa cumpar unu am facut un calcul : pretul de achizitie + verificare + schimbat robinet ( e bine sa sti ca e nou si nu ai scapari ) + incarcare si alte costuri ascunse . Am mers frumos si am inchiriat unu contra sumei de 10 ron / luna .E o suma ok zic eu ! Suma in are ai inclus tot , ce ai e extra e continutul tubului .

 

Succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...