Sari la conținut

recunoastere motor Husqvarna


Postări Recomandate

Nu este o Husqvarna,este o Cagiva WMX 250, ultima serie WMX aprox 1988.In State aceeasi motocicleta a fost vanduta sub titulatura Husqvarna WRX 250(alte plastice/stickere).

Cagiva fiind proprietarul marcii la vremea respectiva, a echipat Cagivele cu motoare Husqvarna fiind mult mai performante decat ale lor la care renuntasera.

Motorul e Husqvarna si pe jug scrie Husqvarna in rest e Cagiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect. Mersi mult de info! Am intrebat ce motor e, ptr ca este la vanzare, cu mentiunea ca are nevoie de set. Vroiam sa stiu cam ce costuri ar necesita reparatia, dar dupa foto, mi-am dat seama ca motoru nu este ceea ce zice proprietarul.

 

este spune ca vinde Husqvarna TE 300, an 1990.

 

Totusi, daca te uiti cu atentie la foto, pe motor se vad niste urme unde scrie CAGIVA. Acum am observat.

Editat de ssk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu te lasa pacalit de capac s-au vandut cu ambele capace ,motorul e Husqvarna si pistonul tot pret mare are.

Cred ca numai o sg firma il mai face Wiseco,daca nu ma insel,m-am chinuit si eu cu una acum catziva ani...

Daca o repari e motoreta buna,extrem de fiabila,plastice doar Ebay.it....

Oricum nu e din 90,dupa ultima Cagiva WMX full cross 1988, au renuntat total si au vadut doar Husqvarne pt cross.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu te lasa pacalit de capac s-au vandut cu ambele capace ,motorul e Husqvarna si pistonul tot pret mare are.

Cred ca numai o sg firma il mai face Wiseco,daca nu ma insel,m-am chinuit si eu cu una acum catziva ani...

Daca o repari e motoreta buna,extrem de fiabila,plastice doar Ebay.it....

Oricum nu e din 90,dupa ultima Cagiva WMX full cross 1988, au renuntat total si au vadut doar Husqvarne pt cross.

plus ca frana spate pe tambur nu se mai foloseste pe cross/enduro de la sfarsitul anilor 80....

 

de curiozitate, care este pretul cerut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti un fel de wikipedia enduro engine? :P

Nu dar am avut ambele modele simultan,si le-am citit istoria....

am avut timp de studiu,cautand piesele.

M-au mirat asemanarile,acelasi diametru piston,si diferentele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...