Sari la conținut

releu incarcare honda cbr 600 f1


dannemesis
 Share

Postări Recomandate

Buna seara.am si eu o problema cu releul de încărcare de la un cbr 600 din 87.am releul distrus si mi-am comandat altul .problema este ca amândouă seamănă intre ele,sunt cu doua mufe.problema este ca la cel care l-am comandat azi este cu o mufa mai mare.vreau sa ii schimb mufa mare cu cea de pe releul vechi si nu stiu cu firele,sa nu afecteze ceva la motor.la releul vechi am 5 fire pt mufa respectiva,2 rosii si 3 verzi.unul din cel verde este masa.la cel care l-am comandat am 2 fire rosii,2verzi si unul negru.banuiesc ca cel negru ar fi masa.ma poate ajuta cineva cu vreo indicatie?

» Post actualizat in 24 Sep 2015 18:11

Cablul de masa la releul vechi pleacă din mufa.la releul nou pleacă din el.are ceva daca le leg impreuna?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si principiu tu trebuie sa ai 3 fire care iti vin de la alternator (si la care nu conteaza ordinea pentru ca ai curent trifazat alternativ acolo (iti alterneaza +/- de cateva zeci de ori pe secunda) ) apoi trebuie sa ai un + si un -. insa poti masura cu un aparat de masura. Chetistia e ca daca ai gresit + cu - ai cam futut meciul - ca sa ma exprim academic. Deci ATENTIE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...